Piątkowa premiera w polskich kinach: “Mascarpone”

Mascarpone Premiera
Mascarpone Premiera filmu w kinach / Foto Prime: Rufus Film, Tongariro Releasing

Kolejną piątkową premierą jest włoski komediodramat “Mascarpone” w reżyserii Alessandro Guidy i Matteo Pilatiego. To historia trzydziestolatka, który zostaje porzucony przez męża, od którego jest zależny finansowo. Mężczyzna zmuszony jest do poszukiwań nowego celu w swoim życiu.

Mascarpone Premiera włoskiego filmu gejowskiego

“Mascarpone” to nowa propozycja od polskiego dystrybutora Tongariro Releasing, który wprowadza na ekrany kin filmy o tematyce LGBTQ (w przeszłości zaprezentował widzom m.in. takie przeboje, jak “Zupełnie inny weekend”, “Piękny kraj” czy “Zabiłem moją matkę”). Na oficjalnej stronie Tongariro można znaleźć opis fabuły “Mascarpone”:

— Antonio rozstaje się z mężem i nagle musi znaleźć nowy dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wynajmuje sobie pokój i zatrudnia się w piekarni. Zaczyna stawiać czoła rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i… aplikacji do randkowania.

“Mascarpone” to według firmy dystrybutorskiej czarująca komedia romantyczna o charakterystycznym, włoskim “posmaku”. Film trafił na ekrany kin 11 lutego, a już za miesiąc – 12 marca – odbędzie się jego premiera VOD, na platformie streamingowej Outfilm (pokrewnej z Tongariro). W filmie wystąpili Giancarlo Commare, Eduardo Valdarnini, Gianmarco Saurino i Michela Giraud.

Tongariro to jedyny polski dystrybutor wprowadzający do kin filmy stricte queerowe. Spółkę założono blisko dwanaście lat temu: już w pierwszym roku działalności na duże ekrany trafiły cztery zagraniczne tytuły (“Shortbus”, “Nić”, “Podaj mi dłoń”, “Śniadanie ze Scotem”). Ostatni z wymienionych wszedł do dystrybucji w okresie świąt Bożego Narodzenia, a opowiadał o gejowskim małżeństwie adoptującym niesfornego chłopca – nie obyło się wtedy bez kontrowersji.

Mimo to Tongariro działa w Polsce od lat i przedstawiło widzom wiele nagradzanych pozycji z zagranicy: między innymi “Piękny kraj”, “Zabiłem moją matkę” Xaviera Dolana”, “Siłę przyciągania”, “Zupełnie inny weekend”, “Sauvage”, “Mandarynkę” czy “Pięć tańców”.

Mascarpone Premiera filmu. Zobacz zwiastun

Previous Article
Krime Story. Love Story Premiera

Premiera kinowa: polski film "Krime Story. Love Story". Zobacz zwiastun

Next Article
Furioza Serial

Serial "Furioza" z Mateuszem Damięckim w ofercie CANAL+ Online

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share