Reklama

Piątkowa premiera w polskich kinach: “Mascarpone”

Mascarpone Premiera
Mascarpone Premiera filmu w kinach / Foto Prime: Rufus Film, Tongariro Releasing

Kolejną piątkową premierą jest włoski komediodramat “Mascarpone” w reżyserii Alessandro Guidy i Matteo Pilatiego. To historia trzydziestolatka, który zostaje porzucony przez męża, od którego jest zależny finansowo. Mężczyzna zmuszony jest do poszukiwań nowego celu w swoim życiu.

Mascarpone Premiera włoskiego filmu gejowskiego

“Mascarpone” to nowa propozycja od polskiego dystrybutora Tongariro Releasing, który wprowadza na ekrany kin filmy o tematyce LGBTQ (w przeszłości zaprezentował widzom m.in. takie przeboje, jak “Zupełnie inny weekend”, “Piękny kraj” czy “Zabiłem moją matkę”). Na oficjalnej stronie Tongariro można znaleźć opis fabuły “Mascarpone”:

— Antonio rozstaje się z mężem i nagle musi znaleźć nowy dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wynajmuje sobie pokój i zatrudnia się w piekarni. Zaczyna stawiać czoła rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i… aplikacji do randkowania.

“Mascarpone” to według firmy dystrybutorskiej czarująca komedia romantyczna o charakterystycznym, włoskim “posmaku”. Film trafił na ekrany kin 11 lutego, a już za miesiąc – 12 marca – odbędzie się jego premiera VOD, na platformie streamingowej Outfilm (pokrewnej z Tongariro). W filmie wystąpili Giancarlo Commare, Eduardo Valdarnini, Gianmarco Saurino i Michela Giraud.

Tongariro to jedyny polski dystrybutor wprowadzający do kin filmy stricte queerowe. Spółkę założono blisko dwanaście lat temu: już w pierwszym roku działalności na duże ekrany trafiły cztery zagraniczne tytuły (“Shortbus”, “Nić”, “Podaj mi dłoń”, “Śniadanie ze Scotem”). Ostatni z wymienionych wszedł do dystrybucji w okresie świąt Bożego Narodzenia, a opowiadał o gejowskim małżeństwie adoptującym niesfornego chłopca – nie obyło się wtedy bez kontrowersji.

Mimo to Tongariro działa w Polsce od lat i przedstawiło widzom wiele nagradzanych pozycji z zagranicy: między innymi “Piękny kraj”, “Zabiłem moją matkę” Xaviera Dolana”, “Siłę przyciągania”, “Zupełnie inny weekend”, “Sauvage”, “Mandarynkę” czy “Pięć tańców”.

Mascarpone Premiera filmu. Zobacz zwiastun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Article
Krime Story. Love Story Premiera

Premiera kinowa: polski film "Krime Story. Love Story". Zobacz zwiastun

Next Article
Furioza Serial

Serial "Furioza" z Mateuszem Damięckim w ofercie CANAL+ Online

Related Posts
Total
27
Share