Elvira, władczyni ciemności, wychodzi z mroku. Ikona seksu deklaruje, że jest osobą LGBTQ

Cassandra Peterson coming out
Cassandra Peterson coming out / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons, Flickr

Cassandra Peterson – znana szerzej jako Elvira, władczyni ciemności – dokonała coming outu jako osoba nieheteroseksualna. W swoim nowym pamiętniku, “Yours Cruelly, Elvira”, ikona lat osiemdziesiątych przyznała, że od prawie dwudziestu lat jest związana z inną kobietą. W książce Peterson zadaje retoryczne pytanie: “Czy fani znienawidziliby mnie za to, że nie jestem taka, jak oczekiwali?” W istocie jest dziś silniejsza i pewniejsza siebie niż przed laty. Nie ma problemów ze swoją seksualnością. Nigdy zresztą nie miała.

Cassandra Peterson zasłynęła jako gospodyni programu telewizyjnego poświęconego horrorom. Zawsze uchodziła za boginię seksu i do dziś kusi za sprawą wyuzdanego wizerunku.

Cassandra Peterson – coming out ikony seksu

Chciałoby się napisać, że takiego coming outu nie spodziewał się nikt, ale w praktyce wygląda to trochę inaczej. Wyjścia z przysłowiowej szafy nigdy nie da się przewidzieć, bo osoby LGBT+ nie są stereotypami – są bardzo zróżnicowane. Niedawno swoją homoseksualną orientację ujawnił Carl Nassib – symbol męskości, zawodnik futbolu amerykańskiego związany z prestiżową ligą NFL. Teraz przyszedł czas na jedną z ikon seksu.

Cassandra Peterson jest kojarzona jako Elvira, władczyni ciemności. Pod tym pseudonimem prowadziła w latach osiemdziesiątych program “Movie Macabre”, poświęcony kinu grozy i nadawany przez stację KHJ–TV. Na potrzeby telewizyjnego show Peterson przybrała krzykliwy wizerunek: nosiła natapirowaną perukę, gotycki makijaż i ponętne, czarne suknie z mocno odsłoniętym dekoltem. Szybko została ulubienicą widzów – nie tylko dzięki oczywistemu seksapilowi, ale też sarkastycznym, kąśliwym komentarzom.

Peterson przyznała, że postać Elviry obmyśliła już jako nastolatka i dodała: “Elvira to ja. Jest niespokojną, niewyżytą dziewczyną. Mówi to, o czym myśli i co czuje, a ludzie to kochają.” Dziś Elvira, władczyni ciemności to ikona stylu, kampu i seksu w jednym. Peterson przyodziała jej kostium wielokrotnie po zakończeniu emisji “Movie Macabre”. Zagrała w dwóch filmach fabularnych o Elvirze (z 1988 i 2001 roku), prowadziła revival programu pokazywany przez serwis Hulu. Jako Władczyni ciemności gościła w talent show “RuPaul’s Drag Race” oraz… dwóch pełnometrażowych kreskówkach o Scoobym-Doo.

Cassandra Peterson – Elvira władczyni ciemności osobą LGBTQ

Niedawno ukazała się książka Cassandry Peterson “Your Cruelly, Elvira”. Uwagę zwraca jeden z jej fragmentów:

— Czy fani znienawidziliby mnie za to, że nie jestem taka, jak oczekiwali? Jestem świadoma, że znajdą się tacy, których rozczaruję, a może nawet rozzłoszczę, ale muszę żyć sama ze sobą. W tym punkcie swojego życia chcę być szczera na temat tego, kim jestem.

Pamiętnik Peterson stanowi intymny zapis biograficzny, z którego dowiadujemy się, że od dziewiętnastu lat jest ona w związku z inną kobietą. Po tym, jak telewizyjna Elvira rozstała się z byłym mężem, Markiem Piersonem, na horyzoncie pojawiła się trenerka personalna Teresa “T” Wierson. Były przyjaciółkami, które połączyło gorące uczucie. W książce Peterson przytacza historię wspólnego wypadu do kina, który potem stał się ich pierwszą randką:

— Nagle zechciałam ją pocałować. Byłam w szoku. Nigdy dotąd nie interesowały mnie kobiety – były tylko moimi przyjaciółkami. Poczułam zmieszanie i pomyślałam, że taka nie jestem. Byłam zdumiona: przyjaźniłyśmy się tyle lat i nigdy nie dostrzegłam chemii między nami. Wkrótce połączyła nas seksualna więź – w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłam.

Peterson i Wierson są parą od blisko dwóch dekad, ale wcześniej nie zdecydowały się na coming out. Elvira to bowiem marka sama w sobie i sposób na biznes dla Peterson, a panie bały się, że wyjście z szafy może ten biznes naruszyć.

Decyzja jest, oczywiście, słuszna, a Peterson nie powinna mieć powodów do obaw. Od lat uchodzi za ikonę gejowską, wielokrotnie pojawiała się przecież na manifestacjach osób LGBTQ. Dziś dowiadujemy się, że sama jest jedną z nich i liczymy, że więcej aktorów, sportowców i reprezentantów przestrzeni medialnej pójdzie w jej ślady.

Cassandra Peterson coming out
Cassandra Peterson Coming out ikony seksu. Na zdj. Peterson podczas San Francisco Gay Pride / Foto AZN: Wikimedia Commons, Flickr
Previous Article
Halloween zabija zwiastun

Finałowy zwiastun filmu "Halloween zabija". Wracają bohaterowie oryginału Johna Carpentera

Next Article
Jak rozmawiać z psem

Premiera: komedia familijna "Jak rozmawiać z psem" w kinach od piątku

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share