Rośnie obsada filmu “Oppenheimer” Christophera Nolana. Znamy nazwisko kolejnego aktora

Oppenheimer Dane DeHaan
Oppenheimer Dane DeHaan w obsadzie filmu / Foto Prime: Wikimedia Commons

Dane DeHaan dołączył do obsady nadchodzącego filmu biograficznego “Oppenheimer”, który wyreżyseruje Christopher Nolan – twórca “Incepcji” i “Memento”. Z projektem wiązana jest plejada gwiazd – wystarczy wymienić nazwiska Matta Damona i Roberta Downeya Jr. Na razie nie wiadomo, kogo zagra 36-letni DeHaan.

Oppenheimer Dane DeHaan u boku Damona i Downeya Jr. w filmie Christophera Nolana

Dane DeHaan jest najbardziej znany ze swoich ról w thrillerze “Lekarstwo na życie” oraz w filmie science-fiction Luca Bessona “Valerian i Miasto Tysiąca Planet” (gdzie grał głównego bohatera). Był też Zielonym Goblinem alias Harrym Osborne’em w “Niesamowitym Spider-Manie 2″ oraz członkiem Beat Generation Lucienem Carrem w dramacie biograficznym “Na śmierć i życie”. Pojawił się w serialach “The Staircase”, “Historia Lisey”, “The Stranger”.

Obecnie nie wiadomo, jaką postać odegra DeHaan w filmie Christophera Nolana. Bohaterem dramatu biograficznego będzie autentyczna postać historyczna – Robert Oppenheimer. Nazywany współcześnie “ojcem bomby atomowej”, podczas II wojny światowej kierował on Programem Manhattan, którego celem było uzyskanie energii jądrowej i wykorzystanie jej do produkcji nowego typu broni. Rolę tytułową otrzymał Cillian J. Murphy – łudząco do Oppenheimera podobny.

W obsadzie, poza nim i DeHaanem, znajdują się także: Robert Downey Jr., Rami Malek, Matt Damon, Florence Pugh, Emily Blunt, Josh Hartnett i Benny Safdie. Film powinien ukazać się w 2023 roku. Scenariusz bazuje na książce “American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer”. Poniżej plakat promocyjny filmu.

Oppenheimer Dane DeHaan w obsadzie filmu

Previous Article
Buzz Astral Zwiastun

“Buzz Astral” - nowy zwiastun animacji studia Pixar z Chrisem Evansem

Next Article
Hurricanna Film

Powstanie filmowa biografia o ostatnich dniach z życia Anny Nicole Smith

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share