Elizabeth Banks dołącza do ruchu na rzecz zalegalizowania aborcji. Zdjęcia z dramatu “Call Jane”

Call Jane Elizabeth Banks
Call Jane Elizabeth Banks na zdjęciach z filmu / Foto Prime: Wikimedia Commons

Styczniową premierą festiwalu filmowego Sundance będzie dramat obyczajowy “Call Jane” w reżyserii Phyllis Nagy. Elizabeth Banks (“Mrs. America”) wystąpiła w tym filmie jako kobieta, która dowiaduje się, że jest w ciąży i dołącza do ruchu na rzecz aborcji. Akcja toczy się w Ameryce lat sześćdziesiątych. Dystrybutorzy udostępnili w sieci pierwsze oficjalne zdjęcia z udziałem aktorów.

Call Jane Elizabeth Banks na pierwszych zdjęciach z filmu

Elizabeth Banks gra w filmie “Call Jane” archetypiczną “kurę domową”. Są lata sześćdziesiąte, a jej bohaterka, Joy, to w znacznej mierze przykładna żona swojego męża. Joy postanawia dołączyć do podziemnego, chicagowskiego zgrupowania o nazwie Jane Collective, które działało na rzecz zalegalizowania aborcji oraz było ruchem w obronie kobiet. Kamieniem milowym dla działalności Jane Collective były wydarzenia z 1965 roku, gdy niejaka Heather Booth pomogła siostrze przyjaciółki uzyskać bezpieczną aborcję.

Grana przez Banks kobieta odkryje, że jest w ciąży, ale nie będzie chciała jej donosić. Scenariusz filmu przygotowali Hayley Schore i Roshan Sethi, a poza Banks w dramacie zobaczymy też takich aktorów, jak Sigourney Weaver, Chris Messina, Kate Mara, Wunmi Mosaku, Cory Michael Smith, Aida Turturro czy John Magaro.

Susan Sarandon i Elisabeth Moss także miały zasilić obsadę “Call Jane”, ale musiały zrezygnować z udziału w projekcie przez inne zobowiązania zawodowe. Premiera filmu na festiwalu Sundance odbędzie się pod koniec stycznia 2022 roku.

Call Jane Elizabeth Banks i Sigourney Weaver na zdjęciach z filmu

Previous Article
Bruce Campbell

Bruce Campbell chce wrócić do roli Asha Williamsa w... animowanym spin-offie "Martwego zła"

Next Article
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" - zobacz scenę otwierającą film za darmo na YouTubie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share