Sigourney Weaver o filmie “Pogromcy duchów. Dziedzictwo”: “niezwykle zabawny, zaskoczy wszystkich”

Pogromcy duchów. Dziedzictwo Sigourney Weaver
Pogromcy duchów. Dziedzictwo Sigourney Weaver / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

12 listopada w kinach debiutuje film “Pogromcy duchów. Dziedzictwo”, stanowiący sequel drugiej odsłony serii z 1989 roku. Powracają w nim aktorzy z oryginalnych “Pogromców…”: Sigourney Weaver, Bill Murray, Dan Aykroyd i Ernie Hudson. Pod koniec sierpnia w sieci pojawiły się pierwsze recenzje “Dziedzictwa” i okazało się, że warto liczyć na niezłe kino. Weaver podkręca ten pozytywny hype i zapowiada: “nasz film zaskoczy wszystkich”.

Pogromcy duchów. Dziedzictwo Sigourney Weaver o filmie

W swoim tweecie krytyk Scott Menzel – pomysłodawca strony “We Live Entertainment” – uznał, że “Pogromcy duchów. Dziedzictwo” to wyjątkowe i nostalgiczne kino, które spodoba się zarówno miłośnikom oryginału, jak i młodszemu pokoleniu. Według Menzela film jest tak dobry, że “wywołuje gęsią skórkę”.

Ciepłą opinię na temat “Pogromców duchów. Dziedzictwa” przekazuje też Sigourney Weaver. Aktorka pojawiła się jako wiolonczelistka Dana Barrett w “Pogromcach…” z 1984 roku i pierwszym sequelu (1989). W pierwszym filmie brylowała jako kobieta opętana przez demoniczną istotę – Zuula. Teraz zobaczymy ją po raz trzeci w roli Barrett. Z okazji nadchodzącej premiery “Dziedzictwa” Weaver udzieliła wywiadu w programie “Entertainment Tonight Canada”.

W rozmowie z dziennikarzem Sigourney Weaver opowiedziała o swoim nowym filmie “The Good House”, który pokazano podczas międzynarodowego festiwalu w Toronto. Została też zapytana o “Pogromców duchów. Dziedzictwo” i uchyliła rąbka tajemnicy na temat projektu:

— To sequel zrealizowany z sercem, bardzo zabawny i bardzo czarujący. Zaskoczy was wszystkich. To po prostu wspaniała produkcja.

Pogromcy duchów. Dziedzictwo – wielka premiera tej jesieni

Aktorka nie mogła być w swojej wypowiedzi zbyt wylewna, bo film jeszcze oficjalnie nie trafił do dystrybucji. Był jedynie pokazywany podczas sierpniowego CinemaConu w Las Vegas – stąd też pierwsze recenzje szczęśliwych uczestników seansu. 11 listopada odbędzie się światowa premiera, a film zobaczą Włosi. Dzień później planowana jest premiera w Polsce, a 19 listopada obraz debiutuje na ekranach w Stanach Zjednoczonych.

W filmie “Pogromcy duchów. Dziedzictwo” powracają aktorzy znani z dwóch pierwszych części serii: Bill Murray (jako doktor Peter Venkman), Dan Aykroyd (jako dr Raymond “Ray” Stantz), Ernie Hudson (dr Winston Zeddemore), Sigourney Weaver (Dana Barrett) i Annie Potts (Janine Melnitz). Obsadę zasilają też: Paul Rudd, gwiazdor “Stranger Things” Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Carrie Coon, Logan Kim, Celeste O’Connor, Tracy Letts, Bokeem Woodbine i Oliver Cooper.

Sequel wyreżyserował Jason Reitman, a scenariusz przygotowali Reitman i Gil Kenan. W filmie “Pogromcy duchów. Dziedzictwo” samotna matka dwójki dzieci wprowadza się do małego amerykańskiego miasteczka. Rodzina odkrywa, że jest powiązana z legendarną ekipą gromiącą istoty paranormalne.

Previous Article
Zombieland 3 Woody Harrelson

Woody Harrelson marzy o trzeciej odsłonie "Zombieland". Jakie są szanse na realizację?

Next Article
Halloween zabija zwiastun

Finałowy zwiastun filmu "Halloween zabija". Wracają bohaterowie oryginału Johna Carpentera

Related Posts
Total
0
Share