“Wesele” Smarzowskiego z emisją na Festiwalu Filmowym w Tallinnie: weźmie udział w konkursie głównym

Wesele Festiwal Filmowy w Tallinnie
Wesele Festiwal Filmowy w Tallinnie – premiera / Foto AZN: Kino Świat

Film “Wesele” Wojciecha Smarzowskiego zostanie wystawiony w konkursie głównym Festiwalu Black Nights w Tallinnie. Podczas estońskiego wydarzenia obraz zaliczy swoją oficjalną europejską premierę.

Wesele Festiwal Filmowy w Tallinnie miejscem europejskiej premiery obrazu

Black Nights Film Festival to impreza organizowana corocznie od 1997 roku w stolicy Estonii, Tallinnie. W przeszłości na festiwalu prezentowano takie tytuły, jak “Wielkie piękno” Paolo Sorrentino, “Szczęście ty moje” Siergieja Łoznicy czy “Głód” z Michaelem Fassbenderem.

W tym roku w festiwalowym konkursie głównym wystartuje dramat obyczajowy “Wesele” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Każdego roku na Black Nights Film Festival przybywa do 80 tys. osób. To jeden z międzynarodowych festiwali filmowych, które zawsze przykuwają olbrzymią uwagę mediów na całym świecie.

“Wesele” pokazywane będzie w głównym konkursie Black Nights wraz z osiemnastoma innymi europejskimi obrazami. Tegoroczna edycja festiwalu przypada na 12–28 listopada. 30 i 31 października “Wesele” trafi na ekrany kin w Belgii, Luksemburgu i Holandii.

Film zebrał pozytywne recenzje polskich krytyków, chwalony przez Tomasza Raczka jako “doniosłe dzieło” na miarę “Wesela” Wyspiańskiego, a przez Karolinę Korwin-Piotrowską jako “najdojrzalszy, najlepszy, najbardziej przemyślany” projekt Smarzowskiego.

Zgodnie z zapowiedzią dystrybutora, bohaterami “Wesela” są “podchmieleni goście, którzy szaleją na parkiecie w rytm disco polo”. W filmie małomiasteczkowy biznesmen (Robert Więckiewicz) wystawia wesele dla ciężarnej córki. Obraz obnaża najgorsze przywary Polaków.

Źródło: Kino Świat

Previous Article
Najlepsze seriale wojenne

Top 10: najlepsze seriale wojenne

Next Article
Mythic Quest sezon 3

WIDEO: Anthony Hopkins dowiaduje się o przedłużeniu emisji "Mythic Quest". "A co to takiego?"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share