“The Star Wars Holiday Special” w odświeżonej cyfrowo wersji i jakości 4K!

The Star Wars Holiday Special Nick Acosta
The Star Wars Holiday Special Nick Acosta pracuje nad odświeżoną cyfrowo wersją programu / Foto Prime: Kanał Nicka Acosty na YouTubie; Lucasfilm, CBS, 20th Century Fox Television, Smith-Hemion

“The Star Wars Holiday Special” to tytuł absolutnie kultowy. Wyemitowany w 1978 roku jako specjalny program telewizyjny, osadzony jest w świecie “Gwiezdnych wojen” i pojawiają się w nim postacie jak Han Solo czy księżniczka Leia. Świąteczne widowisko zebrało jednak okropne cięgi od krytyków (i widzów też), a dziś powszechnie uchodzi za jedno z najgorszych telewizyjnych wydarzeń w dziejach. Okazuje się, że program zostanie odświeżony cyfrowo i wydany w jakości 4K.

The Star Wars Holiday Special Nick Acosta pracuje nad zremasterowaną wersją programu

Nad filmem w rozdzielczości 4K (z czterokrotnie większą liczbą pikseli niż w przypadku Full HD!) pracuje niejaki Nick Acosta, który na Twitterze deklaruje, że jest dyrektorem artystycznym oraz… wielkim fanem LEGO i science-fiction. Pochodzący z San Francisco Acosta pracuje nad zremasterowaną cyfrowo wersją filmu w jakości 4K@60fps już od dłuższego czasu – proces jest żmudny, a artysta bazuje na “bootlegowej” kopii “The Star Wars Holiday Special”.

— Od lat jestem zakochany w tym dziwowisku. To film głupi i do bólu seventisowy, ale występują w nim aktorzy płynący jeszcze na fali “Nowej nadziei”. Pierwszy raz pojawia się tu Boba Fett. Dla mnie “Holiday Special” jest kanoniczną produkcją ze świata “Gwiezdnych wojen” – napisał Acosta na YouTubie, gdzie pokazano fragmenty jego pracy.

The Star Wars Holiday Special 4K – prezent dla fanów Gwiezdnych wojen

Można powiedzieć, że Nick Acosta “odśnieży” film cyfrowo. Na razie nie wiadomo, kiedy – i gdzie – będzie można obejrzeć odrestaurowaną wersję “The Star Wars Holiday Special”. Program miał swoją premierę w listopadzie 1978 roku i został zniszczony przez krytyków. David Hofstede umieścił widowisko na liście “najgłupszych wydarzeń telewizyjnych”, nazywając je “dwoma najgorszymi godzinami czasu ekranowego w dziejach”.

“Holiday Special” pokazano na szklanym ekranie m.in. w Stanach Zjednoczonych (na antenie CBS), Kanadzie (CTV Television Network), Szwecji (Sveriges Television) czy Brazylii (TV Bandeirantes). Z powodu chłodnego przyjęcia nigdy nie był on retransmitowany i nie wydano go w żadnej oficjalnej formie. Do sieci trafiły jedynie pirackie kopie VHS z zapisem programu.

Akcja “Holiday Special” dzieje się pomiędzy “Gwiezdnymi wojnami: Nową nadzieją” (1977) a “Imperium kontratakuje” (’80). W świątecznym spin-offie zagrali m.in. Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, James Earl Jones i Peter Mayhew.

The Star Wars Holiday Special Nick Acosta zapowiada premierę odświeżonej wersji spin-offu

Previous Article
Matrix Zmartwychwstania Klipy

Dwa nowe klipy z filmu "Matrix 4": Morfeusz oferuje Neo czerwoną pigułkę

Next Article
Głęboka woda Ben Affleck

Ben Affleck i Ana de Armas w thrillerze erotycznym od twórcy "Fatalnego zauroczenia"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share