Jake Gyllenhaal w remake’u filmu akcji “Wykidajło”. Przejmie rolę po Patricku Swayze’em

Wykidajło Jake Gyllenhaal
Wykidajło Jake Gyllenhaal w remake’u filmu akcji z lat 80. / Foto Prime: The Weinstein Company, Escpae Artists, Wanda Pictures

Szał na remaki trwa w najlepsze: właśnie ogłoszono, że powstanie nowa wersja kultowego filmu akcji “Wykidajło” z 1989 roku. W oryginale tytułowego bohatera grał Patrick Swayze. W uwspółcześnionej wariacji zobaczymy Jake’a Gyllenhaala.

Wykidajło Jake Gyllenhaal w remake’u pamiętnego filmu akcji

Projekt “Road House” przygotowany zostanie przez studio MGM (Metro-Goldwyn-Mayer), które określa go jako swój “priorytet”. Doug Liman – twórca “Na skraju jutra” – ma objąć stanowisko reżysera, a rola przodująca przypadła w udziale Jake’owy Gyllenhaalowi.

Na razie nie ustalono, kiedy ruszą prace nad remakiem. Gyllenhaal ma przed sobą kilka pracowitych miesięcy: wciąż pracuje bowiem nad thrillerem “The Interpreter” Guya Ritchie’ego, o wojnie w Afganistanie. Liman został zaangażowany w produkcję filmu “Everest”, o alpiniście George’u Mallorym.

Film sensacyjny “Wykidajło” ukazał się pod koniec lat 80. i opowiadał historię Jamesa Daltona (Swayze) – tytułowego ochroniarza i mistrza karate, który pilnuje porządku w jednej z knajp. Właściciel baru ma powiązania z brutalnymi gangsterami. Obraz nie zachwycił krytyków i był nominowany do pięciu Złotych Malin, lecz na przestrzeni dekad zyskał miano dzieła kultowego. W 2006 roku powstał sequel z udziałem Johnathona Schaecha, a wcześniej, w 2003… musical off-broadwayowski na bazie filmu.

Jake Gyllenhaal ma na swoim koncie takie filmy z gatunku akcji, jak “Bracia”, “Do utraty sił”, “Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej” czy nadchodzący “Ambulance”.

Previous Article
Dave Bautista i Jason Momoa

Dave Bautista i Jason Momoa w komedii policyjnej inspirowanej "Zabójczą bronią"

Next Article
The School for Good and Evil Ben Kingsley

Ben Kingsley i Rachel Bloom u boku Charlize Theron w nowym filmie Netfliksa

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share