Seria “Halloween” święci triumfy: filmy o Michaelu Myersie zarobiły już 700 mln USD na całym świecie

Halloween box-office
Halloween Box-office – wyniki finansowe serii o Myersie / Foto AZN: Miramax, Blumhouse, Trancas, Universal

Po premierze filmu “Halloween zabija” seria horrorów o Michaelu Myersie przekroczyła kolejny próg finansowy. Kolejne odsłony cyklu zainkasowały już grubo ponad 700 mln dolarów na całym świecie. Dotychczas ukazało się dwanaście slasherów z “Halloween” w tytule. Na rok 2022 zaplanowano premierę części 13. – “Halloween Ends”.

Halloween Box-office – wyniki finansowe serii o Michaelu Myersie

W filmie “Halloween zabija”, który od piątku gości na ekranach polskich kin, mieszkańcy feralnego miasteczka Haddonfield postanawiają raz na zawsze, grupowo rozprawić się z psychopatycznym Michaelem Myersem. Horror z Jamie Lee Curtis w roli głównej zarobił dotąd 92 mln dolarów na całym globie. To mocny wynik komercyjny, biorąc pod uwagę, że realizacja sequela kosztowała 20 mln.

Czytaj też: „Halloween zabija” – recenzja. Piękna oda do slashera, horror o amerykańskich lękach

“Halloween zabija” to dwunasta odsłona kultowej sagi. Tuzin filmów zainkasował łącznie 733 236 013 dolarów w krajach dookoła świata. To dla twórców prawdziwy kamień milowy – nie wszystkie horrory przekraczają tak wysoki próg.

Filmy o Michaelu Myersie ukazują się począwszy od 1978 roku. Oryginał wyreżyserował John Carpenter. Aż cztery sequele wydano w latach osiemdziesiątych. Biorąc pod uwagę inflację, seria “Halloween” swoimi zarobkami przewyższa inne horrorowe cykle. Największym “rywalem” Myersa jest Jason Voorhees, ale “Piątki, trzynastego” nie ukazują się w kinach już od 2009 roku. Inne dochodowe serie to “Koszmar z ulicy Wiązów”, “Laleczka Chucky”, “Piła” czy “Krzyk”.

Jak w wyścigu po pierwsze miejsce box-office’u poradzi sobie film “Halloween Ends”? Tego dowiemy się za rok – premierę kontynuacji zaplanowano na 14 października 2022 roku.

Previous Article
Black Friday zwiastun

Sklepikarze kontra groźny wirus. Zwiastun komedii grozy z Bruce'em Campbellem i Devonem Sawą

Next Article
Niezniszczalni 4 Iko Uwais

Gwiazdor serii "Raid" czarnym charakterem w "Niezniszczalnych 4"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share