Kto jako pierwszy przybił “piątkę”? Serial “historyczny” od Ryana Murphy’ego – w roli głównej Jamie Lee Curtis

Outfielder serial
Outfielder Serial Ryana Murphy’ego / Foto AZN: Wikimedia Commons

Ryan Murphy i Jamie Lee Curtis znów łączą siły. Aktorka, która współpracowała z showrunnerem przy jego “Królowych krzyku”, wystąpi w nowym serialu “Outfielder”, powstającym dla serwisu Netflix.

Outfielder Serial Ryana Murphy’ego o… pierwszym historycznym “high five”

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Jamie Lee Curtis ujawniła, że pracuje z Ryanem Murphym nad projektem, którego roboczy tytuł to “Outfielder”. Aktorka przez wiele lat zabiegała, by serial doszedł do skutku – początkowo sama chciała go wyprodukować. Będzie to serial z wątkiem historycznym: podjęta zostanie w nim próba rozwikłania, kto jako pierwszy przybił “piątkę” w dłoń innej osoby.

Wiele źródeł podaje, że twórcą tzw. “high five” był baseballista Glenn Burke, który został zapamiętany jako jeden z pierwszych publicznie znanych sportowców-gejów. Ponoć w 1977 roku przybił on “piątkę” po raz pierwszy w historii, zadowolony z wyników swojej drużyny na boisku. Pierwszy raz udokumentowano ten akt w telewizji.

W serialu “Outfielder”, który prawdopodobnie ukaże się na Netfliksie, podjęty zostanie też wątek homoseksualnej orientacji Burke’a. Inne seriale o tematyce LGBTQ, które przygotował Murphy, to “Glee”, “American Horror Story” czy “Pose”.

Curtis powiedziała też, że nie powstanie trzeci sezon “Królowych krzyku” – pomimo dużego zainteresowania fanów.

Previous Article
Wonder Woman 3 kiedy

Powstanie "Wonder Woman 3". Patty Jenkins zapewnia, że Gal Gadot powróci w roli tytułowej

Next Article
Haunted Mansion Danny DeVito

Danny DeVito dołącza do obsady disnejowskiego widowiska

Related Posts
Total
2
Share