“Poroże”: premiera horroru produkowanego przez Guillermo del Toro

Film grozy wyprodukowany przez Guillermo del Toro, “Poroże”, właśnie trafia na ekrany polskich kin. Dlaczego warto zobaczyć go na dużym ekranie?
Poroże premiera
Poroże premiera filmu / Foto AZN: Searchlight Pictures, Phantom 4

W piątek, 29 października na ekranach polskich kin pojawi się premierowo horror “Poroże”, produkowany przez Guillermo del Toro. Opowieść o mrocznej tajemnicy chłopca z deszczowego stanu Oregon trafia do kin z dużym poślizgiem czasowym, ale zwiastun podpowiada, że na tę pozycję warto było poczekać dłużej.

Poroże Premiera wyczekiwanego horroru

Keri Russell (“Zawód: Amerykanin”) występuje w “Porożu” jako nauczycielka szkolna z małego miasteczka w Oregonie. Kobieta wraz z bratem-szeryfem odkrywa mroczny sekret swojego ucznia. Chłopiec imieniem Lucas potajemnie ukrywa w swoim domu nadnaturalne stworzenie. W obsadzie filmu znajdują się Jesse Plemons, Graham Greene, Amy Madigan i Rory Cochrane.

Obraz wyreżyserował Scott Cooper – twórca “Zrodzonego w ogniu” – a jego produkcją zajął się Guillermo del Toro. Właśnie jego nazwisko powinno okazać się wabikiem na widzów – del Toro ma na koncie tak udane filmy gatunkowe, jak “Labirynt fauna” czy “Kształt wody”.

Film trafia do kin po wyjątkowo długim przestoju. Po raz pierwszy o “Porożu” usłyszeliśmy latem 2018 roku, a premierę planowano na wiosnę 2020. Plany dystrybutorskie pokrzyżowało nadejście globalnej pandemii. Datę kilkukrotnie zmieniano, aż w końcu film zupełnie zniknął z harmonogramu release’owego wytwórni.

Udało się jednak odmuchać “Poroże” z kurzu i zostało ono jedną z premier tej jesieni. W polskich kinach obraz ukazuje się w najlepszym możliwym momencie: tuż przed świętem halloween, 29 października.

Dystrybutorem filmu w naszym kraju będzie 20th Century Studios Polska.

Previous Article
Diuna box-office

Wyniki box-office'owe z USA: "Diuna" z wyższymi zarobkami niż zakładano

Next Article
Dave Halls winny

Wieści z planu zdjęciowego westernu "Rust": czy Dave Halls przyczynił się do tragicznego wypadku?

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share