Wieści z planu zdjęciowego westernu “Rust”: czy Dave Halls przyczynił się do tragicznego wypadku?

W sprawie dotyczącej wypadku na planie zdjęciowym filmu “Rust” pojawiło się nowe nazwisko: Dave Halls. Czy asystent reżysera bezpośrednio uczestniczył w incydencie?
Dave Halls winny
Dave Halls i Joe Penna na planie zdj. filmu “Arktyka” / Foto AZN: imdb.com/name/nm0002577

Media wciąż poświęcają uwagę sprawie tragicznego wypadku, do jakiego doszło na planie zdjęciowym westernu “Rust”, gdzie zginęła Halyna Hutchins. Operatorka zdjęć została postrzelona przez Aleca Baldwina. Pomimo interwencji lekarzy nie udało się jej uratować. W sprawie pojawiło się nowe nazwisko: Dave Halls.

Dave Halls winny wypadkowi na planie zdjęciowym “Rust”?

Dave Halls był asystentem reżysera Joela Souzy na planie “Rust”. Materiały kręcono na farmie Bonanza Creek Ranch w Santa Fe. Okazuje się, że to właśnie on wręczył aktorowi Alecowi Baldwinowi broń palną, z której ten strzelił następnie do Hutchins – takie informacje przekazują choćby “NBC News” czy “Yahoo! News”. Kobieta nie przeżyła postrzału. Ranny został też Souza.

Halls jest niesławny w Hollywood. Często znajdował się w ogniu krytyki – nie przestrzegał ponoć protokołów bezpieczeństwa, blokował wyjścia ewakuacyjne i drogi pożarowe, stwarzał zagrożenie pirotechniczne na planie. Rekwizytorka Maggie Goll poinformowała media – w tym CNN – że w pierwszej połowie 2019 roku Halls pracował przy serialu “Into the Dark”. Wtedy również nie dbał o protokoły bezpieczeństwa na planie i nie informował pracowników, że będzie znajdować się na nim broń palna.

Innego razu, gdy jeden z ekspertów pirotechnicznych planu uległ wypadkowi, Halls nakazał, by przed kamerą nadal kontynuowano prace – tak, jakby nic się nie wydarzyło.

Ponoć Dave Halls był też znany z nadużyć i prób napastowania seksualnego. Maggie Goll powiedziała, że zanim zaczęła z nim współpracować, inna osoba ostrzegła ją przed Hallsem. Miał on w zwyczaju np. obejmować talię pracownic planu, a także delikatnie dotykać ich pleców czy bioder.

Alec Baldwin nie wypowiedział się dotąd na temat Hallsa i jego rzekomych wykroczeń.

Previous Article
Poroże premiera

"Poroże": premiera horroru produkowanego przez Guillermo del Toro

Next Article
Horror ekologiczny

Horror ekologiczny prosto od wytwórni odpowiedzialnej za "Koszmar z ulicy Wiązów"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share