Wyniki box-office’owe z USA: “Diuna” z wyższymi zarobkami niż zakładano

“Diuna” zadebiutowała na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Czy film odniósł sukces w notowaniach box-office’u?
Diuna box-office
Diuna Box-office – czy można mówić o sukcesie komercyjnym? / Foto AZN: Warner Bros., Legendary, Villeneuve Films

W miniony piątek “Diuna” Denisa Villeneuve’a zadebiutowała na ekranach amerykańskich kin – to dla filmu jeden z najważniejszych rynków. W ciągu trzech pierwszych dni od premiery space opera zgarnęła w kinach więcej, niż zakładało studio Warner Bros.

Diuna Box-office – czy można mówić o sukcesie finansowym?

Film zainkasował w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie 40,1 mln dolarów. To o jedną czwartą więcej niż obstawiano – według prognoz “Diuna” miała zarobić przez weekend około 30 mln USD.

Jednocześnie o pewnej porażce komercyjnej można mówić w samej Kanadzie. “Diuna” ukazała się jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max – przynajmniej w USA. Tymczasem Kanadyjczycy nie mają możliwości korzystania z tego serwisu VOD. Oznaczałoby to, że do kin na nowy film z Timothée’em Chalametem powinny ruszyć tłumy – a tak się nie stało.

Można więc mówić o mieszanym sukcesie finansowym lub sukcesie względnym. Jednocześnie media donoszą, że film odnotował najlepsze weekendowe otwarcie w przypadku jakiejkolwiek premiery Warnera w 2021 roku.

Obraz zgarnął 180,6 mln dolarów w kasach kin dookoła świata, w związku z czym jego łączne zarobki wynoszą obecnie 220,7 mln USD. Serwis “Deadline Hollywood” podaje, że produkcja filmu science-fiction kosztowała Villeneuve’a 165 mln. By można było mówić o przeboju, “Diuna” musi przekroczyć próg 300 mln dolarów w notowaniach box-office’u – wtedy zwrócą się koszty marketingowe.

Film jest hitem w kinach m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Chinach i Rosji.

Previous Article
Ulepszenie serial

"Ulepszenie" Leigh Whannella doczeka się kontynuacji w formie serialu?

Next Article
Poroże premiera

"Poroże": premiera horroru produkowanego przez Guillermo del Toro

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share