James Michael Tyler nie żyje. Zmarł słynny ekranowy Gunther – bohater “Przyjaciół”

James Michael Tyler nie żyje. W wieku 59 lat zmarł odtwórca roli Gunthera – baristy w sitcomie “Przyjaciele”.
James Michael Tyler nie żyje
James Michael Tyler nie żyje / Foto AZN: Warner Bros. Television Distribution, NBC

James Michael Tyler nie żyje. Wczoraj w Los Angeles w Kalifornii zmarł aktor telewizyjny, najbardziej kojarzony z rolą Gunthera w sitcomie “Przyjaciele”. Miał 59 lat.

Nie żyje James Michael Tyler – zmarł słynny ekranowy Gunther

James Michael Tyler nie żyje. W 2018 roku u aktora zdiagnozowano raka prostaty. Tyler nie wypowiadał się publicznie na temat swojej choroby aż do czerwca – zrobił to dopiero po emisji programu specjalnego HBO Max “Przyjaciele: Spotkanie po latach”. Serwis “The Independent” donosi, że Tyler zmarł w swoim domu w Los Angeles 24 października. Jego żoną była Jennifer Carno.

Rak okazał się złośliwy i dotknął też kości oraz kręgosłupa. Fani serialu “Przyjaciele” przekazują kondolencje najbliższym aktora. Pochodzący z Greenwood w stanie Mississippi Tyler miał ciężkie życie. Gdy miał zaledwie dziesięć lat, zmarł jego ojciec, a po roku odeszła też jego matka.

James Michael Tyler debiutował jako aktor w połowie lat dziewięćdziesiątych. Rola Gunthera – baristy w kawiarni Central Perk, podkochującego się w Rachel (Jennifer Aniston) – w serialu “Przyjaciele” była jedną z jego pierwszych, ale dziś najbardziej kojarzonych. Wystąpił w blisko 150 odcinkach kultowego sitcomu.

James Michael Tyler nie żyje – odszedł uwielbiany aktor z “Przyjaciół”

Tyler wziął udział także w odcinku specjalnym, czyli wspomnianym “Spotkaniu po latach”, choć jedynie wirtualnie – nie był w studiu nagraniowym z Aniston i innymi “Przyjaciółmi”. Marta Kauffman i David Crane – showrunnerzy sitcomu NBC – wydali oświadczenie, w którym nazwali Tylera “łagodnym” i “wspaniałym” człowiekiem oraz pogrążyli się w smutku w związku z jego odejściem.

Aktor pojawił się w innych znanych serialach – “Hożych doktorach”, “Ja się zastrzelę” czy “Odcinkach” (w roli głównej Matt LeBlanc). Ściśle współpracował z amerykańską Prostate Cancer Foundation.

Post pożegnalny pojawił się też na oficjalnym profilu “Przyjaciół” na Twitterze.

Previous Article
Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Zmarł aktor znany z serii "Kiler"

Next Article
James Michael Tyler nie żyje

James Michael Tyler nie żyje. Aktorzy z "Przyjaciół" żegnają Gunthera w czułych słowach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share