Lilly Wachowski o tym, dlaczego nie brała udziału w pracach przy “Matriksie 4”

Matrix Zmartwychwstania
Matrix Zmartwychwstania a sprawa Lilly Wachowski / Foto Prime Movies: Warner Bros., Village Roadshow

“Matrix Zmartwychwstania” to pierwszy film z serii, który wyreżyserowany został tylko przez jedną z sióstr Wachowskich – Lanę. Lilly nie brała udziału w pracach nad sequelem i przez dłuższą chwilę nie wiadomo było, dlaczego. Znamy odpowiedź na to pytanie.

Matrix Zmartwychwstania – dlaczego filmu nie reżyserowała Lilly Wachowski?

Podczas wywiadu mającego na celu promocję serialu “Work in Progress” telewizji Showtime Lilly Wachowski została zapytana, dlaczego nie pracowała przy filmie “Matrix Zmartwychwstania”. Reżyserka potrzebowała czasu dla siebie i postanowiła zdystansować się od projektu. W efekcie czwarty “Matrix” spoczął na barkach drugiej z sióstr Wachowskich – Lany.

Lilly Wachowski nie jest jedną z reżyserek “Matriksa 4”, bo w czasie, gdy opracowywano jego scenariusz, przechodziła przez burzę w życiu prywatnym:

— Ciężko o tym mówić. Byłam po tranzycji płciowej i czułam się kompletnie wykończona. Dopiero zrobiłyśmy “Atlas chmur”, “Jupiter: Intronizację” i pierwszy sezon serialu “Sense8”. To było trzy razy po sto dni zdjęciowych. Byłam po coming oucie, czułam przemęczenie, mój świat w pewien sposób rozpadł się na kawałki. Potrzebowałam czasu dla siebie, z dala od branży filmowej. Czułam potrzebę połączenia się ze sobą na nowo, połączenia artystycznego. Wróciłam do szkoły i zaczęłam malować.

Matrix Zmartwychwstania a sprawa Lilly Wachowski

Reżyserka dodaje, że nie chciała być częścią projektu “Matrix Zmartwychwstanie”, by nie “wchodzić kolejny raz do tej samej rzeki”. Zaznacza jednak, że szanse na ponowną współpracę filmową z siostrą Laną są duże.

Lana Wachowski wyreżyserowała film “Martrix 4” samodzielnie. To pierwszy projekt z serii, przy którym palce maczała tylko jedna z Wachowskich, a także pierwszy film reżyserowany przez Lanę solo. Siostry Wachowskie napisały scenariusze oryginalnej trylogii bez udziału osób trzecich. Z kolei film “Matrix Zmartwychwstania” to wspólne dzieło trzech mądrych głów: Lany Wachowskiej oraz pisarzy – Davida Mitchella i Aleksandra Hemona.

Premiera “Zmartwychwstania” zaplanowana jest na grudzień tego roku.

Previous Article
Wyspa Bergmana

"Wyspa Bergmana" - dramat z Mią Wasikowską i Timem Rothem. Znamy datę premiery

Next Article
Furioza zwiastun

Nowy, oficjalny zwiastun filmu "Furioza". Kino akcji o polskim środowisku gangsterskim

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share