“Matrix Zmartwychwstania” – wszystko, co wiemy o nadchodzącym filmie

Matrix Zmartwychwstania co wiemy o filmie
Matrix Zmartwychwstania co wiemy o filmie / Foto Prime Movies: Warner Bros., Village Roadshow

Po premierze zwiastuna filmu “Matrix Zmartwychwstania” w głowach fanów wciąż mnożą się pytania na temat kontynuacji – i jest ich więcej niż odpowiedzi. Co z Morfeuszem i dlaczego został on odmłodzony? Kogo dokładnie zagrała w sequelu Priyanka Chopra, a kim będzie Jonathan Groff? Dlaczego Kean Reeves bardziej przypomina w filmie Johna Wicka niż Neo?

Zebraliśmy wszystkie dostępne informacje dotyczące filmu “Matrix Zmartwychwstania” i sami też trochę pogłówkowaliśmy. Z tego artykułu dowiecie się wszystkiego o nadchodzącej superprodukcji Warner Bros.

Matrix Zmartwychwstania – co wiemy o filmie

Znane twarze powracają

Choć nie zobaczymy w filmie Laurence’a Fishburne’a (z przyczyn nie do końca jasnych), wracają dwaj inni “flagowi” dla serii aktorzy. Keanu Reeves ponownie wystąpi jako Neo – tym razem długowłosy, nad wyraz podobny do Johna Wicka. Carrie-Anne Moss wraca jako Trinity, bogini nerdów. Jada Pinkett Smith znów zagrała Niobe – kobietę o nadludzkiej sile.

Daniel Bernhardt otrzymał angaż do kultowej roli agenta Johnsona, który strzeże Matriksa w słynnych czarnych okularach. Francuski aktor Lambert Wilson wystąpił w filmie “Matrix Zmartwychwstania” jako “handlarz informacjami” Merowing. Hugo Weaving nie zagrał w czwartym “Matriksie”, bo kolidowałoby to z jego innymi zobowiązaniami aktorskimi.

Pomimo braku Fishburne’a w obsadzie, w filmie pojawi się Morfeusz. Niedawno aktor Yahya Abdul-Mateen II (“Candyman”) potwierdził, że zagrał młodszą wersję tej postaci.

Na etapie preprodukcji do sieci wyciekły informacje, że Michael B. Jordan ma zagrać młodszego Morfeusza. Nie wiadomo, czy ten scenariusz zachował się i to na jego podstawie nakręcono “Matrix Zmartwychwstania”, czy koncept ewoluował.

Nowi bohaterowie

Z filmem “Matrix Zmartwychwstania” wiązanych jest wiele nowych twarzy i znanych nazwisk. Na razie nie do końca wiadomo, który aktor zagra jakiego bohatera, choć są też pewne wyjątki. Jonathan Groff (“Spojrzenia”) pojawił się w niedawnym zwiastunie jako potencjalny czarny charakter, a Neil Patrick Harris (“Jak poznałem waszą matkę”) – jako psychiatra, z którego usług korzysta Neo.

Do świata “Matriksa” dołączyli także: Christina Ricci, Max Riemelt, Brian J. Smith, Jessica Henwick, Priyanka Chopra Jonas, Telma Hopkins, Eréndira Ibarra, Toby Onwumere, Andrew Caldwell i Ellen Hollman. Jeśli wierzyć plotkom, Chopra mogła zostać obsadzona jako nowa Wyrocznia lub Sati (postać wprowadzona w odsłonie “Matrix Rewolucje”).

Matrix Zmartwychwstania – fabuła

Fabuła filmu

To chyba największa zagadka “Zmartwychwstań”. Zwiastuny nie ujawniają bowiem, o czym dokładnie będzie czwarty film w serii. Wiadomo, że Reeves ponownie wystąpi w filmie jako Neo alias Thomas Anderson, a Trinity znów osadzona zostanie w świecie programu Matriksa. Oboje zapomnieli o swojej przeszłości – wygląda na to, że nie pamiętają, kim wzajemnie są. Lekarz Neo przepisuje mu sporą dawkę niebieskich pigułek.

W oryginalnym “Matriksie” Neo mógł przyjąć albo czerwoną tabletkę – i poznać prawdę o świecie – albo zażyć niebieską i zapomnieć o wszelkich niepokojach. W filmie “Matrix Zmartwychwstania” bohater przestanie łykać tabletki i zacznie dostrzegać, że nic nie jest takie, jakim się pozornie wydaje.

“Matrix Zmartwychwstania”: nowy początek czy początek końca?

Po premierze zwiastuna fani zaczęli spekulować, że odsłona “Zmartwychwstania” będzie początkiem nowej matriksowej trylogii. Choć nic nie zostało w tej kwestii potwierdzone, wątek Neo i Trinity wybudzających się z wieloletniego “snu” daje do myślenia. Nad głowami bohaterów wisi pewne zagrożenie, ale jest za wcześnie, byśmy wiedzieli jakie. Być może jego rozmiar jest tak duży, że Lana Wachowski będzie potrzebowała dwóch kolejnych filmów na rozwikłanie intrygi.

Pierwszy film Wachowskiej solo

Lana Wachowski wyreżyserowała film samodzielnie – bez udziału siostry Lily, która zajęta była pracą przy serialu Showtime “Work in Progress”. “Matrix Zmartwychwstania” to pierwszy projekt z serii, przy którym palce maczała tylko jedna z Wachowskich, a także pierwszy film reżyserowany przez Lanę solo.

Siostry Wachowskie napisały scenariusze oryginalnej trylogii bez udziału osób trzecich. Z kolei film “Matrix Zmartwychwstania” to wspólne dzieło trzech mądrych głów: Lany Wachowskiej oraz pisarzy, Davida Mitchella i Aleksandra Hemona.

Previous Article
Beata Kozidrak więzienie

Beata Kozidrak nie trafi do więzienia – adwokat wyklucza taką możliwość. Komentarze gwiazd

Next Article
Sukcesja sezon 3 premiera

"Sukcesja" - ujawniono datę premiery nowego sezonu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share