“Wyspa Bergmana” – dramat z Mią Wasikowską i Timem Rothem. Znamy datę premiery

Wyspa Bergmana
Wyspa Bergmana Premiera filmu z Mią Wasikowską / Foto Prime Movies: Arte France Cinéma, CG Cinéma, Dauphin, IFC Films, Galapagos

15 października w polskich kinach ukaże się dramat “Wyspa Bergmana”, z Mią Wasikowską, Timem Rothem i Vicky Krieps w rolach głównych. Nowa produkcja Mii Hansen-Løve – twórczyni “Żegnaj, pierwsza miłości” i “Co przynosi przyszłość” – dzieje się na osławionej wyspie Fårö, w południowo-wschodniej Szwecji, gdzie swoich ostatnich lat dożył Ingmar Bergman.

W filmie oddającym hołd najlepszemu reżyserowi wszechczasów bohaterowie szukają inspiracji na tej właśnie wyspie, ale odnajdują dużo więcej.

Wyspa Bergmana Premiera filmu z Mią Wasikowską

Film “Wyspa Bergmana” pokazywany był między innymi na lipcowym festiwalu w Cannes, gdzie Hansen-Løve walczyła o Złotą Palmę. 15 października europejska koprodukcja trafi do polskich kin.

Opis fabuły za oficjalną stroną internetową dystrybutora (Galapagos Films):

— Para amerykańskich filmowców Chris (Vicky Krieps) i Tony (Tim Roth) przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, w którym żył i tworzył swoje najbardziej znane dzieła Bergman, mają nadzieję znaleźć inspirację do nowych filmów. W miarę jak mijają kolejne osobno spędzone dni, fascynacja wyspą zaczyna skupiać się wokół Chris i jej wspomnień związanych z pierwszą miłością. Granica między rzeczywistością a fikcją zaczyna się stopniowo zacierać i rozdzielać parę jeszcze bardziej.

W obsadzie znajdują się dodatkowo Mia Wasikowska, Anders Danielsen Lie, Grace Delrue, Hampus Nordenson, Clara Strauch, Joel Spira i Stig Björkman.

Źródło: Galapagos Films

Previous Article
Cyrano zwiastun

ZWIASTUN: "Cyrano" - musical o Cyranie de Bergerac z Peterem Dinklagem w roli tytułowej

Next Article
Matrix Zmartwychwstania

Lilly Wachowski o tym, dlaczego nie brała udziału w pracach przy "Matriksie 4"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share