Powstanie “Coś 2”? Tak sugeruje John Carpenter

Coś 2
Coś 2 – powstanie sequel legendarnego horroru sci-fi? / Foto: Universal, The Turman-Foster Company

John Carpenter wziął udział w wydarzeniu Texas Frightmare Weekend 2023, na którym nie tylko podpisywał gadżety fanów, ale też wystąpił w panelu dyskusyjnym. Ujawnił, że właśnie skończył pracę przy swoim nowym serialu telewizyjnym (kręconym w Europie), a także, że są szanse na powstanie sequela kultowego horroru “Coś” (1982).

Coś 2 – John Carpenter ujawnił, że może powstać sequel kultowego horroru

Podczas rozmowy z fanami jeden z miłośników twórczości Johna Carpentera zapytał go o horror science-fiction “Coś” (1982). Chciał poznać szczegóły fabularne dotyczące zakończenia i postaci Childsa granej przez Keitha Davida. Reżyser – swoim zwyczajem – unikał konkretnych odpowiedzi, dodając, że nie chce rzucać spoilerami, ponieważ… wciąż może powstać kontynuacja filmu “Coś”:

— Jestem zobowiązany do zachowania tajemnicy, ponieważ być może – sam nie jestem tego pewien – powstanie kiedyś “The Thing 2”.

O sequelu horroru “Coś” w Hollywood mówi się, oczywiście, od dawna, choć nigdy dotąd się nie zmaterializował. Carpenter już w ubiegłym roku wspomniał o możliwej kontynuacji, między innymi w rozmowie z “The Hollywood Reporter”. Powiedział wówczas, że chciałby, aby taki projekt powstał, ale nie podał żadnych ewentualnych szczegółów – nie wiadomo więc, czy napisany został już scenariusz sequela.

Główną rolę R.J.-a MacReady’ego zagrał w “The Things” Kurt Russell. Podczas panelu dyskusyjnego Carpenter powiedział, że odbył rozmowę z Russellem, choć najprawdopodobniej dotyczyła ona innego potencjalnego sequela – kontynuacji “Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy”.

“Coś” z 1982 roku to historia ekipy badawczej, która znajduje na Arktyce tajemniczą istotę, prawdopodobnie przybysza z kosmosu. Jest ona zdolna zainfekować swoje ofiary, a także upodobnić się do nich. Film był nominowany do dwóch Saturnów – za efekty specjalne oraz w kategorii najlepszy horror.

Podczas Texas Frightmare Weekend 2023 reżyser zdradził też, że ukończono prace nad jego serialem “John Carpenter’s Suburban Screams”, który kręcony był w Pradze.

Previous Article
Pearl 2022 Gdzie obejrzeć

"Pearl" - gdzie obejrzeć na VOD? Świetnie oceniony horror z Mią Goth

Next Article
Sympathy for the Devil Zwiastun

Jazda bez trzymanki: Nicolas Cage w zwiastunie "Sympathy for the Devil"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share