“Pearl” – gdzie obejrzeć na VOD? Świetnie oceniony horror z Mią Goth

Pearl Gdzie obejrzeć horror psychologiczny z Mią Goth? VOD, streaming, online.
Pearl 2022 Gdzie obejrzeć
Pearl Gdzie obejrzeć horror na VOD? / Foto: A24, Mad Solar

“Pearl” to tytuł horroru w reżyserii Ti Westa, który nie ukazał się w polskich kinach, lecz niedawno trafił na platformy streamingowe. Świetnie oceniona przez krytyków filmowych produkcja jest drugą częścią trylogii zapoczątkowanej przez “X” Westa i wkrótce doczeka się kolejnej części – pod tytułem “MaXXXine”. Gdzie obejrzeć “Pearl” na VOD?

Pearl Gdzie obejrzeć horror Ti Westa na VOD?

W horrorze Ti Westa Mia Goth wciela się w tytułową bohaterkę – Pearl, która mieszka na rodzinnej farmie wraz z apodyktyczną, surową matką. Ambitna, ale lekko naiwna dziewczyna marzy o karierze tancerki filmowej i postanawia wziąć udział w lokalnym castingu. Jednocześnie odkrywa w sobie ciągoty do krwawych zbrodni. Film stanowi prequel niewiele starszego slashera “X”, także od Westa, w którym pojawiły się Goth oraz Jenna Ortega (“Wednesday”, “Krzyk”).

Czytaj też: “X” w reżyserii Ti Westa – recenzja slashera od studia A24. Ambitny, transgresyjny horror

“X” pojawiło się w polskich kinach dzięki dystrybutorowi M2 Films. “Pearl” nie miała, niestety, tyle szczęścia – pomimo wielu pochlebnych recenzji. Horror chwalono za wybitną oprawę audiowizualną, poruszający scenariusz, efekty specjalne oraz art-house’owy ton.

Obraz chwalony był także za rolę główną Mii Goth. Zaskakująco dramatyczna rola przyniosła gwieździe znakomite opinie krytyków oraz nagrodę dla najlepszej aktorki przyznaną podczas Sitges Film Festival. Kreacja ubiegała się także o statuetkę Independent Spirit w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa (Goth przegrała z Michelle Yeoh z “Wszystko wszędzie naraz”).

Gdzie można obejrzeć “Pearl” na VOD? Od niedawna horror znajduje się w ofercie trzech polskich platform streamingowych. Jest dostępny z opcją wypożyczenia za 17,99 zł na platformie Premiery CANAL+, a także z opcją wypożyczenia lub kupienia na Apple TV+ – od 14,99 zł. Film można też wypożyczyć na Amazon Prime Video (cena: 2,99 PLN).

Co ciekawe slasher “X” był dostępny do obejrzenia w Polsce w serwisie HBO Max. W horrorze Ti Westa “Pearl” wystąpili również David Corenswet, Tandi Wright, Matthew Sunderland, Emma Jenkins-Purro i Alistair Sewell. Zobaczcie zwiastun docenionego przez krytyków filmu grozy.

Pearl 2022 Gdzie obejrzeć horror psychologiczny z Mią Goth? VOD, streaming, online

Previous Article
Radiostory

"Radiostory" - zwiastun, data premiery, opis fabuły

Next Article
Coś 2

Powstanie "Coś 2"? Tak sugeruje John Carpenter

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share