James Mangold wskrzesi Potwora z Bagien. Nowy projekt DCU

Potwór z Bagien James Mangold
Potwór z Bagien – James Mangold nakręci film kontynuujący serię / Foto: Logo serialu “Swamp Thing” (2019; DC Universe, Big Shoe Prod., Atomic Monster, Warner Bros.)

James Mangold ma za sobą bardzo intensywny czas. Spędził blisko osiem miesięcy na planie zdjęciowym filmu przygodowego “Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” z Harrisonem Fordem; podpisał też kontrakt na współpracę ze studiem Lucasfilm przy nowych “Gwiezdnych wojnach” o “Świcie Zakonu Jedi”. Między przygotowaniami do pracy przy “Star Wars”, pracuje też nad nowym filmem o “Potworze z Bagien”.

Potwór z Bagien James Mangold twórcą nowego filmu z serii

W rozmowie z serwisem “Collider” James Mangold ujawnił, że pisze scenariusz projektu “Swamp Thing”, który będzie częścią DCU – DC Universe. Nad filmem pieczę sprawują także James Gunn i Peter Safran. Mangold przyznał, że w pocie czoła pracuje nad scenariuszami obu filmowych przedsięwzięć – “Swamp Thing” i nowych “Gwiezdnych wojen”. Nie wie w tym momencie, który jako pierwszy wejdzie w fazę produkcji.

— Zobaczymy, który z tych filmów pierwszy przejdzie do realizacji. Prawda jest taka, że szykuję scenariusze do obu. Kto wie, co się wydarzy; kto wie, co zakwitnie najpierw. Przyznaję: mam ręce pełne roboty. To żadna plotka, to się dzieje – powiedział Mangold w wywiadzie dla “Collidera”.

To pierwszy raz, gdy Mangold oficjalnie potwierdza, że będzie twórcą nowego “Potwora z Bagien”, choć już na początku lutego zamieścił na Twitterze grafikę z tytułowym stworem. Nie opatrzył postu żadnym podpisem; wpis zdobył 2 mln wyświetleń.

Seria komiksów o Potworze z Bagien została zainicjowana w 1972 roku przez DC Comics. W Polsce niektóre historie ukazały się nakładem wydawnictwa Egmont Polska. W latach osiemdziesiątych pierwszą ekranizację przygotował Wes Craven – jego “Potwór z bagien” doczekał się nawet sequela od Jima Wynorskiego.

James Mangold był nominowany do Oscara za reżyserię dramatu “Le Mans ’66” oraz za scenariusz adaptowany blockbustera “Logan: Wolverine”. Jego filmografię zasilają również takie tytuły jak “Przerwana lekcja muzyki”, “Kate i Leopold”, “Tożsamość”, “Spacer po linie” oraz “3:10 do Yumy”.

Previous Article
Monstrous Beauty Bella Ramsey

Gwiazda "The Last of Us" zagra "włochatą" rolę w dramacie "Monstrous Beauty"

Next Article
Danny DeVito Najlepsze filmy

Danny DeVito – biografia aktora, najlepsze filmy i seriale

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share