Dorociński gwiazdą międzynarodowej produkcji “Minghun”

Minghun Marcin Dorociński
Minghun Marcin Dorociński zagra w nowym filmie Jana P. Matuszyńskiego / Foto: instagram.com/marcindorocinski

Jeszcze w 2023 roku odbędzie się premiera dramatu “Minghun” – międzynarodowej produkcji z udziałem Marcina Dorocińskiego. Film wyreżyserował Jan P. Matuszyński – trzykrotny laureat Orłów, za “Króla”, “Ostatnią rodzinę” i “Watahę” (sezon 2.). Scenariusz “Minghun” napisał Grzegorz Łoszewski (“Komornik”, “Bez wstydu”).

Minghun Marcin Dorociński wystąpi w nowym filmie Jana P. Matuszyńskiego

O czym opowie film “Minghun”?

— Po stracie córki Jurek (Marcin Dorociński) wraz ze swoim teściem Benem (Daxing Zhang) decyduje się wyprawić chiński rytuał minghun, czyli zaślubiny po śmierci. “Minghun” to opowieść o nadziei, miłości i poszukiwaniu sensu życia oraz tego, co nastaje po nim. Opowiada o najważniejszych emocjach i egzystencjalnych granicach ludzkiego doświadczenia.

Bohaterowie ruszają w metaforyczną i pełną emocjonalnych zawirowań podróż w głąb samych siebie, której celem jest znalezienie dla zmarłej idealnego partnera na wieczność. Zderzenie dwóch, jakże odmiennych kultur, ma pomóc uświadomić zarówno filmowym postaciom, jak i widzowi, że bez względu na pochodzenie, wszyscy przynależymy do jednej człowieczej rodziny, gdzie podstawowe emocje są wspólne. (opis: Kino Świat)

Reżyser Jan P. Matuszyński przyznał, że inspiracją do nakręcenia filmu były dla niego takie tytuły jak “Parasite”, “21 gramów”, “Życie ukryte w słowach”, a także dzieła Krzysztofa Kieślowskiego czy Michaela Manna. “Minghun” to projekt międzynarodowy; casting odbywał się częściowo w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji, a bohaterowie porozumiewają się po polsku, angielsku i chińsku.

W filmie występują: Marcin Dorociński – ostatnio kojarzony z ról w “Mission Impossible – Dead Reckoning” czy “Wikingach: Walhalli” – amerykański aktor chińskiego pochodzenia Daxing Zhang, a także Natalia Bui, Antek Sztaba, Wiktoria Gorodeckaja, Ewelina Starejki czy Kwong Loke.

Producentem filmu jest studio Wonder Films, które tworzą laureaci najważniejszych polskich i światowych nagród filmowych oraz wielkich przebojów kinowych: Klaudiusz Frydrych (“Jack Strong”, “Psy 3. W imię zasad”), Krzysztof Rak (“Boże Ciało”, “Bogowie”) oraz Inga Kruk (“Twarz”, “W imię”).

Premiera “Minghun” jeszcze w tym roku.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Aaron Paul

Aaron Paul z rolą główną w filmie sci-fi "Ash"

Next Article
GLAAD Media Awards 2023

GLAAD Media Awards 2023: pełna lista zwycięzców

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share