Ruszają prace nad “Riddickiem 4”. Vin Diesel znów w roli głównej

Riddick: Furya
Riddick: Furya – nowe wieści w sprawie sequela / Foto: Radar Pictures, One Race, Universal

Czwarta odsłona serii o Richardzie B. Riddicku coraz bliżej. Podczas Europejskich Targów Filmowych zaprezentowany zostanie projekt filmu pt. “Riddick: Furya”, gdzie rolę główną zagra, oczywiście, Vin Diesel. Właśnie ogłoszono, że trwają prace nad powstaniem tej kontynuacji.

Riddick: Furya – premiera 4. części serii z Vinem Dieselem coraz bliżej

Vin Diesel ponownie spotka się na planie zdjęciowym z Davidem Twohym – reżyserem, który nakręcił już trzy poprzednie odsłony serii (“Pitch Black”, 2000; “Kroniki Riddicka”, ’04; “Riddick”, ’13). Twohy sam przygotował scenariusz sequela i teraz go wyreżyseruje, a Diesel zajmie stanowisko producenckie.

W filmie “Riddick: Furya” tytułowy bohater postanowi wreszcie powrócić do swojego dawno nieodwiedzanego domu. Boi się jednak, że planetę zastanie pogrążoną w ruinach za sprawą Necromongerów. Okazuje się, że mieszkańcy planety walczą o przetrwanie z nowym wrogiem. Riddick będzie jednak zaskoczony – niektórzy przedstawiciele rasy Furya są równie waleczni, jak on sam.

W ostatnim wywiadzie David Twohy powiedział: “Nasza armia fanów domagała się tej kontynuacji przez lata i wreszcie zostanie uhonorowana za sprawą filmu ‘Riddick: Furya’. Współpracuję z Vinem i studiem One Race od dwudziestu lat. Wspólnie stworzyliśmy trzy pełne metraże, dwie gry komputerowe, produkcję anime oraz komiksy. W nowym filmie kinowym odwiedzimy rodzinne strony Riddicka, gdzie pozna on swoją genezę.”

Ponoć czwarty film w serii będzie tym ostatnim, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Ostatnia odsłona cyklu science-fiction ukazała się w 2013 roku i zarobiła ponad 98 mln dolarów w światowych kinach. Główny bohater, grany przez Vina Diesela, jest byłym żołnierzem i kosmicznym więźniem, który posiada dar widzenia w ciemności.

Prodcentką filmu “Riddick: Furya” będzie też Samantha Vincent, a za realizację sequela odpowiadają wytwórnie One Race Films i Radar Pictures. Sprzedażą praw do dystrybucji na arenie międzynarodowej zajmie się studio CAA Media Finance.

Previous Article
Play Dead Recenzja

„Play Dead” – recenzja horroru z Jerrym O'Connellem i Bailee Madison

Next Article
Benedict Cumberbatch w serialu Netflixa

Benedict Cumberbatch gwiazdą nowego serialu Netfliksa

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share