Russell Crowe zdradził tajemnicę. Zagra w “Gladiatorze 2” czy nie?

Gladiator 2 Russell Crowe
Gladiator 2 Russell Crowe o obsadzie filmu i swojej roli / Foto: Universal, DreamWorks Pictures

“Gladiator 2” coraz bliżej – scenariusz filmu jest już gotowy, rozpoczęcie prac zdjęciowych na planie to kwestia czasu. Niestety, w kontynuacji nie pojawi się postać Maximusa grana przez Russella Crowe’a. 58-latek potwierdził to w podcaście o nazwie “The Fitzy & Wippa Podcast”.

Gladiator 2 Russell Crowe odpowiedział na pytanie o obsadę. Zagra Maximusa?

Wygląda na to, że Russell Crowe spotkał się z twórcami filmu. Reżyser “Gladiatora 2”, Ridley Scott, prywatnie jest w końcu jego przyjacielem. Obecnie wiadomo, że wśród producentów kontynuacji znajdują się David Franzoni, Douglas Wick i Michael A. Pruss. Scenariusz opracował David Scarpa (“Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”, 2008).

— Tak, spotkaliśmy się i przy posiłku rozmawialiśmy o sequelu. Wiem mniej więcej, jak ukształtuje się scenariusz. Jeśli pamiętacie, w filmie pojawiła się postać dzieciaka, który chciał pokonać Gladiatora, a to przyniosło scenę przemowy (“Mam na imię…”). Dzieciak dorósł i teraz jest Cesarzem. (…) Ten projekt to nie będzie remake, ale też nie bezpośredni sequel – on nie będzie dział się jeden dzień po wydarzeniach z pierwszego “Gladiatora”. Bardziej trzydzieści lat później.

Czytaj też: Russell Crowe – TOP 5 najlepszych ról aktorskich

Operatorem zdjęć filmu jest Dariusz Wolski. Scenografem jest Arthur Max, a kostiumografką – Janty Yates. Duet pracował już przy “Gladiatorze” z 2000 roku. Crowe zapewnia, że nie pojawi się w sequelu ani jako narrator, ani w scenie retrospekcji nafaszerowanej odmładzającymi efektami CGI. “Gladiator 2” skupi się na losach Luciusa Verusa, którego zagra Paul Mescal. W oryginale wnuka cesarza Marka Aureliusza grał Spencer Treat Clark.

W 2021 roku informowano, że w prace nad “Gladiatorem 2” został zaangażowany Joaquin Phoenix. Obecnie nie wiadomo, czy powtórzy on rolę Kommodusa. Aktor pracuje w tej chwili nad innym sequelem – kontynuacją “Jokera”, gdzie wystąpi wspólnie z Lady Gagą.

Filmografię Ridleya Scotta zamyka dramat kryminalny “Dom Gucci” (także z Gagą). Russella Crowe’a widzieliśmy ostatnio w thrillerze “Pokerzysta” (w obsadzie także Liam Hemsworth; reżyserował sam Crowe).

Previous Article
A Quiet Place: Day One Alex Wolff

Alex Wolff gwiazdą nowego filmu z serii "Ciche miejsce"

Next Article
Old Guy Christoph Waltz

Christoph Waltz w komedii akcji od twórcy "Niezniszczalnych 2"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share