Ridley Scott wyprodukuje film o burzy śnieżnej i szokującym odkryciu z dala od cywilizacji

Ridley Scott
Ridley Scott szykuje kolejny film – tym razem jako producent / Foto Prime: Wikimedia Commons

Ridley Scott wyprodukuje filmową adaptację książki Ragnara Jónassona “Outside”. Oryginał opowiada o grupie przyjaciół, którzy podczas wypadu w góry odkrywają tajemniczą chatę pośrodku niczego.

Ridley Scott szykuje nowy film. To adaptacja książki Ragnara Jónassona

“Outside” ukaże się w księgarniach dopiero pod koniec czerwca, a już teraz zapowiedziano, że powieść doczeka się ekranizacji. Literacki oryginał opowiada o czterech przyjaciołach, którzy próbują przetrwać podczas burzy śnieżnej. Trafiają na opuszczoną chatę łowiecką gdzieś pośrodku niczego. Wiedzą, że na zewnątrz czeka ich pewna śmierć; postanawiają więc włamać się do domu. Chcą przeczekać burzę i nad ranem udać się dalej, w poszukiwaniu najbliższego miasta. Nie spodziewają się, co znajdą wewnątrz chaty…

Akcja książki toczy się na islandzkim odludziu. Nie wiadomo, czy adaptacja Ridleya Scotta również byłaby osadzona w tym kraju. Za realizację filmowej wersji “Outside” będzie odpowiedzialne studio Scott Free Productions, a na stanowisko reżysera typowany jest Henrik Hansen, który pracował jako asystent Bilalla Fallaha przy akcyjniaku “Bad Boys for Life”.

Film sfinansuje studio Truenorth Productions; trwają negocjacje wytwórni z Hansenem. Autor książki Ragnar Jónasson powiedział, że współpraca ze Scottem to dla niego zaszczyt. “Deadline Hollywood” sugeruje, że pisarz może zająć jedno ze stanowisk producenckich lub będzie po prostu konsultantem w toku kręcenia filmu. “To będzie prawdziwa przygoda, nie mogę się doczekać” – dodaje Jónasson.

Previous Article
Officer Exchange John Cena

John Cena zagra w indyjsko-amerykańskiej komedii sensacyjnej "Officer Exchange"

Next Article
The Big Cigar André Holland

André Holland zagra Hueya P. Newtona, założyciela partii Czarnych Panter

Related Posts
Total
0
Share