Taissa Farmiga zagra w ukraińsko-amerykańskim dramacie wojennym

Taissa Farmiga
Taissa Farmiga gwiazdą filmu “Anna” / Foto: YouTube – kanał “Manny the Movie Guy”

Znana z serialu “American Horror Story” Taissa Farmiga została gwiazdą powstającego właśnie, ukraińsko-amerykańskiego dramatu pt. “Anna”. Za produkcję filmu odpowiedzialny jest Uri Singer, który niedawno pracował przy netfliksowym przeboju “Biały szum”.

Taissa Farmiga gwiazdą dramatu z wątkiem ukraińsko-wojennym

Będzie to dramat typu coming-of-age, a więc film o dojrzewaniu. Taissa Farmiga wcieli się w tytułową Annę, która jest ukraińską imigrantką i szkoli się na żołnierkę w szeregach armii amerykańskiej. Ma ambitne plany, chce zostać sierżantem. W bazie militarnej dziewczyna spędza wiele tygodni. W międzyczasie Rosja szykuje się do inwazji na Ukrainę. Pewnego dnia Anna zostaje zgwałcona przez oficera. To traumatyczne przeżycie sprawia, że bohaterka zaczyna kwestionować swój system wartości, swoją tożsamość, a także przynależność do szeregów armii.

“Anna” zapowiadana jest jako dramat o tematyce społeczno-wojennej. Scenariusz to dzieło Dekela Berensona, który jest też reżyserem projektu. Film bazuje na 15-minutowym krótkim metrażu z 2019 roku, który uzyskał szereg prestiżowych nagród i był nominowany między innymi do Złotej Palmy

Warto zaznaczyć, że 28-letnia Taissa Farmiga sama jest Amerykanką pochodzenia ukraińskiego – podobnie jak jej starsza siostra, aktorka Vera Farmiga (“Obecność”). W 2011 roku gwiazda zadebiutowała w pierwszym sezonie “American Horror Story” i później wystąpiła w kilku kolejnych seriach tego popularnego serialu Ryana Murphy’ego (ostatnio grała w sezonie ósmym).

Filmografię Farmigi zasilają takie tytuły jak “Pozłacany wiek”, “Zakonnica“, “Przemytnik” czy “Dolona przemocy”. Co ciekawe Farmiga grała już w thrillerze również zatytułowanym “Anna” – ukazał się w 2013 roku, u boku aktorki Brian Cox.

Uri Singer jest producentem komediodramatu “Biały szum” w reżyserii Noah Baumbacha, który ukazał się na Netfliksie w grudniu. W dorobku Singera znajdują się też “Święta w El Camino”, “Eksperymentator” oraz “Eleanor i Reggie”.

Previous Article
Krzyk 6 Courteney Cox

Courteney Cox i Hayden Panettiere na nowych zdjęciach z "Krzyku VI"

Next Article
Zbrodnie po sąsiedzku Sezon 3 Meryl Streep

Meryl Streep zagra z Seleną Gomez w "Zbrodniach po sąsiedzku 3"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share