“Ukryta sieć” wkrótce w kinach. Polska odpowiedź na sagę “Millenium”

Ukryta sieć Zwiastun
Ukryta sieć Zwiastun, opis fabuły, data premiery / Foto: Monolith, Film&Roll

Już w marcu na ekranach polskich kin wyląduje film “Ukryta sieć”. Będzie to intrygujący thriller o śledztwie w sprawie śmierci telewizyjnego gwiazdora. Scenariusz bazuje na powieści Jakuba Szamałka, w obsadzie między innymi Andrzej Seweryn i Piotr Trojan.

Ukryta sieć Zwiastun, opis fabuły, data premiery

Film nazywany jest przez twórców polską odpowiedzią na sagę “Millenium” autorstwa Stiega Larssona. Oficjalny zwiastun dreszczowca zobaczycie poniżej; przeczytajcie też opis fabuły:

— Młoda dziennikarka Julita Wójcicka prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci telewizyjnego celebryty. Uważa, że to co służby kwalifikują jako nieszczęśliwy wypadek, w rzeczywistości było precyzyjnie zaplanowaną zbrodnią. Każdy krok, który zbliża Julitę do odkrycia prawdy, ściąga na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Ktoś ją obserwuje, zna jej najbardziej wstydliwe tajemnice, wyprzedza jej każdy ruch. Aby nie stać się kolejną ofiarą Julita musi wniknąć w ukrytą sieć cyber powiązań i odkryć tajemnice, których być może wolałaby nie poznać. (źródło: Monolith Films)

O planach realizacji filmu informowano już dwa lata temu. “Ukryta sieć” to ekranizacja pierwszego tomu bestsellerowej trylogii Jakuba Szamałka, który jest też współautorem scenariusza (wraz z Łukaszem M. Maciejewskim). Za reżyserię thrillera odpowiada Piotr Adamski – twórca innego filmu gatunkowego, “Eastern” z Mają Pankiewicz.

Dystrybucją “Ukrytej sieci” w Polsce zajmie się Monolith Films. Według dystrybutora jest to film “o krzywdzie, zemście, technologii i o tym, że prywatność w sieci nie istnieje”. Obraz ukaże się na dużych ekranach 10 marca 2023. Producentami filmu są Monolith Films i Film&Roll. W obsadzie między innymi Piotr Trojan, Andrzej Seweryn, Magdalena Koleśnik, Mikołaj Grabowski.

Jakub Szamałek o ekranizacji:

— Jestem szczęśliwy, że moja książka zainteresowała filmowców. Miałem okazję nie tylko uczestniczyć w pracach nad scenariuszem, ale również pojawiałem się na planie zdjęciowym “Ukrytej sieci”. To było dla mnie ogromne przeżycie zobaczyć od kuchni, jak w praktyce wygląda przekład książki na język filmu. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia produkcja, którą współtworzyłem.

Źródło: Monolith Films – materiały nadesłane

Previous Article
Anthony Hopkins Najlepsze filmy

Anthony Hopkins – biografia aktora, najlepsze filmy

Next Article
Uwierz w ducha Remake

Powstanie remake "Uwierz w ducha". Channing Tatum zagra rolę główną

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share