Ruszają prace nad filmem “Na noże 3”. Rian Johnson zaczął pisać scenariusz

Na noże 3
Na noże 3 – ruszają prace nad filmem / Foto: Lionsgate, MRC

Po olbrzymim sukcesie, z jakim spotkała się komedia kryminalna “Glass Onion: Film z serii ‘Na noże'” na Netfliksie, trwają rozmowy na temat trzeciej odsłony cyklu. Gigant VOD podpisał z reżyserem Rianem Johnsonem kontrakt na realizację dwóch kontynuacji. Amerykanin przyznał, że właśnie zasiadł do prac nad scenariuszem “trójki”.

Na noże 3 – Rian Johnson zaczął pisać scenariusz sequela

Wygląda na to, że “Na noże 3” to dla Riana Johnsona priorytetowa sprawa. 49-letni reżyser i scenarzysta udzielił wywiadu portalowi “Wired”, któremu ujawnił, że powstają już pierwszy rysy fabularne sequela:

— To naprawdę pokręcone tygodnie. Zaczynam pracę nad scenariuszem do swojego kolejnego filmu z gatunku murder mystery. Minie parę lat, zanim ów projekt ujrzy światło dzienne. Nie wiem, jak zmieni się świat w międzyczasie. Próżnym wysiłkiem byłoby zgadywanie, w jakiej formie zostanie zaprezentowany ten film.

Johnson powiedział, że nie wie jeszcze, czy projekt “Knives Out 3” będzie filmem kinowym, czy prezentowanym stricte w streamingu. Jak wiadomo pierwsza część cyklu prezentowana była wyłącznie na dużych ekranach. Obraz zarobił 313 mln dolarów – niemal ośmiokrotnie zwracając koszty produkcji. Był też nominowany do Oscara za najlepszy skrypt.

W marcu 2021 r. Netflix zapłacił prawie 470 mln USD za prawa do serii i zlecił Johnsonowi napisanie dwóch kontynuacji. Pierwszy sequel miał premierę na Netfliksie tuż przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Obraz zadebiutował na listach typu Top 10 w dziewięćdziesięciu trzech krajach świata; w większości film znalazł się na miejscu pierwszym. Wcześniej był prezentowany na festiwalach i kinowo na terenie USA.

Johnson chciałby, żeby projekt “Knives Out 3” prezentowany był w kinach, bo – jak przyznaje – seria stworzona została z myślą o dużoekranowej emisji. “To dla mnie bardzo ważne”, dodaje reżyser. “W przypadku tych filmów chodzi o pogrywanie sobie z widzami, zupełnie w ten sposób, w jaki robił to Alfred Hitchcock.”

Przypominamy zwiastun kryminału “Glass Onion: Film z serii ‘Na noże'”. W gwiazdorsko obsadzonym obrazie grają między innymi Daniel Craig, Kate Hudson, Dave Bautista i Edward Norton. Organizacja National Board of Review uplasowała “Glass Onion” na swojej liście dziesięciu najlepszych produkcji filmowych 2022 roku.

Previous Article
Drugi film o Hanie Solo

Czy są szanse na drugi film o młodym Hanie Solo? Odpowiada Ron Howard

Next Article
Buffy: Postrach wampirów Reboot

Sarah Michelle Gellar nie chce powrotu serialu "Buffy: Postrach wampirów"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share