Czy są szanse na drugi film o młodym Hanie Solo? Odpowiada Ron Howard

Drugi film o Hanie Solo
Drugi film o Hanie Solo – czy są szanse, że powstanie? / Foto: Lucasfilm, Walt Disney Studios Motion Pictures

W 2018 roku ukazał się film “Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Był to spin-off serii “Star Wars”, który pomimo pozytywnych recenzji okazał się klapą komercyjną – pierwszą, jeśli chodzi o tę “gwiezdną” sagę. Potencjalny blockbuster zarobił jedynie 393 mln dolarów (kosztował ok. 300 mln USD). Z początku Alden Ehrenreich został zakontraktowany na udział w dwóch kolejnych “Star Warsach” o przygodach Hana Solo. Cztery lata po premierze filmu pytamy: czy są szanse na powstanie kontynuacji?

Drugi film o Hanie Solo – czy są szanse, że powstanie?

Ron Howard, reżyser “Hana Solo: Gwiezdnych wojen – historii”, udziela odpowiedzi wprost: nie, sequel nie powstanie. Na pewno nie w najbliższej przyszłości, bo studio Lucasfilm obecnie w ogóle nie bierze takiego projektu pod uwagę. Wytwórnia George’a Lucasa ma obecnie inne priorytety – jak np. promocję wyczekiwanej superprodukcji: “Indiana Jones i tarcza przeznaczenia”. Howard dodaje: “Obecnie o tym sequelu dyskutują jedynie fani serii. Nie mówi się o nim w Hollywood.”

Howard ma jednak kilka słów na otarcie łez i przyznaje, że pracownicy Lucasfilm często czytają komentarze fanów w sieci i są wyczuleni na ich potrzeby. “Nigdy nie mów nigdy”, dodaje reżyser, sugerując, że być może w przyszłości “Han Solo 2” faktycznie zostanie zrealizowany. Howard powiedział też, że “świetnie bawił się” na planie zdjęciowym pierwszej części i jest bardzo zadowolony z efektu swojej pracy. Obraz był nominowany do Saturna w kategorii najlepszy film science-fiction, a także do Oscara za najlepsze efekty specjalne.

Czytaj też: Jude Law w nowym serialu z uniwersum “Gwiezdnych wojen”

Z początku studio Lucasfilm chciało realizacji kolejnych filmów o młodym Hanie Solo. Kontrakt na role w sequelach podpisali Alden Ehrenreich i Emilia Clarke (grająca Qi’rę). Później wyniki box-office’owe ochłodziły ten entuzjazm. W 2019 r. powstał hashtag na Twitterze: #MakeSolo2Happen. Miał zachęcić hollywoodzkich wieszczy do nakręcenia sequela. Projekt nadal był jednak spychany na dalszy plan, a Lucasfilm zrealizował serial “Lando” dla Disney+, rezygnując z projektu o Solo.

Przypominamy zwiastun space opery “Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. W filmie wystąpili między innymi Ehrenreich, Clarke, Woody Harrelson, Donald Glover, Phoebe Waller-Bridge, Paul Bettany i Clint Howard.

Previous Article
IO Gdzie obejrzeć

Premiery CANAL+: "IO" Skolimowskiego dostępny w serwisie

Next Article
Na noże 3

Ruszają prace nad filmem "Na noże 3". Rian Johnson zaczął pisać scenariusz

Related Posts
Total
0
Share