Rian Johnson o Bautiście: “To najlepszy wrestler, który gra w hollywoodzkich filmach”

Rian Johnson chwali Bautistę
Rian Johnson chwali Bautistę i jego zdolności aktorskie / Foto: Netflix – kanał na YouTubie

Komedia kryminalna “Glass Onion: Film z serii ‘Na noże'” utrzymuje się w ścisłej czołówce najchętniej oglądanych premier Netfliksa. Cały świat oczarowany jest nie tylko sequelem, ale też obsadą – w tym Dave’em Bautistą. Według Riana Johnsona jest on najlepszym byłym wrestlerem, który zrobił karierę w Hollywood – lepszym nawet niż The Rock. Na jakie inne sposoby opiewa Bautistę reżyser?

Rian Johnson chwali Bautistę. Nazywa go “genialnym aktorem”

W swojej nieironicznej wypowiedzi dla portalu “The Atlantic” Rian Johnson powiedział:

— Kiedy oryginalnie tworzyłem zarys postaci Duke’a Cody’ego, wyobrażałem sobie chudzielca próbującego za wszelką cenę zrekompensować swoją niższość. Później rzucono nazwiskiem Dave’a Bautisty i byłem oczarowany. Od dłuższego czasu jestem dużym fanem jego talentu aktorskiego.

Duke Cody to bohater kryminału “Glass Onion: Film z serii ‘Na noże'”. Jest on growym streamerem oraz aktywistą na rzecz praw mężczyzn, który robi furorę na YouTubie i Twitchu. Bautista został zachęcony do wzięcia udziału w castingu przez twórców filmu i finalnie otrzymał rolę. Po premierze zebrał pozytywne recenzje za kreację Cody’ego. Aktorski ansambl – na który składają się m.in. Bautista, Janelle Monáe, Kate Hudson i Daniel Craig – został wyróżniony nagrodą Saturna oraz statuetkami od stowarzyszeń krytyków filmowych w Miami i Nowym Jorku.

Dziennikarz David Sims nazwał Bautistę “prawdopodobnie najlepszym wrestlerem, który rozpoczął karierę aktorską”, na co Rian Johnson odparł:

— Zgadzam się w stu procentach. Myślę, że któregoś dnia reżyser jak np. Paul Thomas Anderson da Dave’owi poważną rolę w swoim filmie i będzie to kreacja genialna. Prawdziwy Bautista jest wrażliwcem i właśnie to mnie w nim ekscytuje. Jest wielki i może grać w taki też sposób, ale jego role mają w sobie pewną delikatność.

Przed rokiem 2000 Dave Bautista udzielał się w kulturystyce, a do 2019 roku był zawodowym wrestlerem. Był związany z federacją WWE. Karierę aktora rozpoczął w 2006 roku dzięki udziałowi w komedii “Obcy krewni” (w obsadzie także Kathy Bates, Danny DeVito, Neve Campbell). Pierwszą rolę główną stworzył w filmie akcji “Niebezpieczna dzielnica” z Robem Van Damem. Przełom w jego karierze przyszedł cztery lata później dzięki występowi w “Strażnikach Galaktyki”. Aktor pozostał związany z tą serią i do dziś wciela się w Draxa. Bautista współpracował między innymi z takimi reżyserami jak Werner Herzog, Sam Mendes, James Gunn, Zack Snyder, Taika Waititi, Ben Falcone czy David Twohy. Zagrał w trzech filmach Denisa Villeneuve’y: “Diunie”, “Diunie 2”, “Blade Runnerze 2049”.

Aktor ma na koncie m.in. nagrodę Action on Film. W przyszłym roku premierę zaliczy thriller “Knock at the Cabin” M. Nighta Shyamalana, gdzie Bautista gra rolę czarnego charakteru.

Previous Article
M3GAN

Czy "M3GAN" da początek nowej horrorowej serii? Odpowiadają Blum i Wan

Next Article
Avatar: Istota wody

"Avatar: Istota wody" zgarnie 1 mld USD jeszcze w grudniu tego roku

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share