Premiery CANAL+: “IO” Skolimowskiego dostępny w serwisie

IO Gdzie obejrzeć
IO Gdzie obejrzeć produkcję Skolimowskiego na VOD? / Foto: Gutek Film, Skopia Film, RPC

Nowością w serwisie streamingowym Premiery CANAL+ jest dramat w reżyserii Jerzego Skolimowskiego – “IO”. To ważny tytuł na arenie polskiego kina – obraz trafił bowiem na listę produkcji, które walczą o nominację do Oscara za rok 2022. Znakomicie oceniony film z udziałem Isabelle Huppert, Sandry Drzymalskiej i Mateusza Kościukiewicza jest już dostępny na VOD.

IO Gdzie obejrzeć nagradzany film Jerzego Skolimowskiego?

Dramat obyczajowy “IO” zadebiutował w serwisie Premiery CANAL+ 30 grudnia. W filmie – zupełnie jak w “Na los szczęścia, Baltazarze!” – Jerzy Skolimowski przedstawia nam głównego bohatera, którym jest… osioł. Poznajemy historię tytułowego IO, który stale trafia pod opiekę nowych ludzi – czasem są oni pełni empatii i serca, a kiedy indziej brutalni lub po prostu źli. “IO” to film o zezwierzęceniu wśród ludzi i równowadze między gatunkami.

Poza Sandrą Drzymalską (“Sexify”) i Mateuszem Kościukiewiczem (“Matka Teresa od kotów”) w filmie grają też aktorzy zagraniczni, między innymi Lorenzo Zurzolo oraz Isabelle Huppert – zdobywczyni Złotego Globu za rolę w thrillerze “Elle”, nagrodzona też dwiema Złotymi Palmami w Cannes.

Francuski magazyn “Cahiers du Cinéma” uplasował “IO” na czwartym miejscu w swym rankingu dziesięciu najlepszych tytułów 2022 roku. Z kolei amerykańska organizacja National Board of Review uwzględniła polską produkcję na liście pięciu najlepszych międzynarodowych filmów roku. Skolimowski był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za reżyserię filmu.

95. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej odbędzie się w połowie marca, a ostateczna lista nominowanych tytułów zostanie ujawniona 24 stycznia. Obecnie o nominację ubiega się piętnaście tytułów z oscarowej shortlisty – poza “IO” między innymi “Argentyna, 1985” w reż. Santiago Mitry, kryminał “Holy Spider” Aliego Abbasiego, niemiecka adaptacja “Na Zachodzie bez zmian” czy francuski “Saint Omer”.

Previous Article
Tajemnice Smallville Reboot

Twórcy "Wednesday" o potencjalnym reboocie "Tajemnic Smallville"

Next Article
Drugi film o Hanie Solo

Czy są szanse na drugi film o młodym Hanie Solo? Odpowiada Ron Howard

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share