Pierwszy odcinek “The Last of Us” prawie jak film

The Last of Us Pierwszy odcinek
The Last of Us Pierwszy odcinek – czas trwania / Foto: HBO, Sony Pict. TV, PlayStation Productions, Naughty Dog

Już w połowie stycznia na antenie HBO zadebiutuje serial “The Last of Us” – adaptacja słynnej gry komputerowej o tym samym tytule. Pedro Pascal i Bella Ramsey występują tu jako nietypowy duet walczący o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie. Znamy długość pierwszego odcinka “TLoU”. Start sezonu 1. potrwa mniej więcej tyle, co przeciętny film pełnometrażowy.

The Last of Us Pierwszy odcinek potrwa prawie półtorej godziny

Fanów gry czeka nie lada gratka: “The Last of Us” liczy sobie dziewięć odcinków, z czego pierwszy trwa aż osiemdziesiąt pięć minut. Tym samym pilot jest dłuższy niż takie pełnometrażowe filmy jak chociażby “Przed zachodem słońca”, “Biegnij, Lola, biegnij” czy “Miasteczko Halloween”. Mało tego – odcinek trwa blisko półtorej godziny, a nie będzie przerywany reklamami (nie są one wyświetlane na HBO w trakcie emisji filmu czy serialu).

Pierwszy odcinek “The Last of Us” jest również dłuższy niż pilot “Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy” (65 minut) oraz “Wiedźmina: Rodowodu smoka” (66 minut). Jednocześnie nie jest tak długi, jak np. odcinek 9. sezonu 4. “Stranger Things”, który trwał dwie i pół godziny.

Start pierwszego sezonu “The Last of Us” przypada na 15 stycznia 2023 roku. Craig Mazin, showrunner serialu, jest pewien, że HBO zamówi 2. serię do realizacji, jeśli pierwsza okaże się przebojem i spodoba się widzom. Bohaterem serialu będzie Joel – twardy mężczyzna, który przetrwał apokalipsę, lecz dręczony jest przez dawne traumy. Bohater uczestniczy w wędrówce przez postapokaliptyczną Amerykę, w której towarzyszy mu czternastoletnia dziewczyna, Ellie. Jest ona pełna buntu i złości, ale odczuwa też potrzebę przyznależności – Joel to dla niej niejako ojciec.

W oryginalnej grze duet przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu ludzi, którzy mogą im pomóc wyjaśnić tajemnicę epidemii. Głównego bohatera gra Pedro Pascal, a jego towarzyszkę – Bella Ramsey. Pascalowi zapłacono 600 tys. dolarów za udział w każdym z dziewięciu odcinków (początkowo HBO informowało o powstaniu 10-odcinkowego sezonu).

W obsadzie znajdują się także Nick Offerman, Gabriel Luna, Marle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Graham Greene i Anna Torv.

Previous Article
Avatar: Istota wody

"Avatar: Istota wody" zgarnie 1 mld USD jeszcze w grudniu tego roku

Next Article
Wystrzałowe wesele Jennifer Lopez

Jennifer Lopez ratuje gości weselnych z opresji. Wkrótce premiera komedii "Wystrzałowe wesele"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share