Finn Jones wyjaśnia, dlaczego Netflix anulował serial “Iron Fist”

Iron Fist Finn Jones
Iron Fist – Finn Jones o porażce serialu / Foto: Netflix – kanał na YouTubie

“Iron Fist” to serial fantastycznonaukowy, który należy do filmowej franczyzy Marvel Studios. Był pokazywany przez serwis VOD Netflix i doczekał się zaledwie dwóch sezonów. Dlaczego projekt nie wypalił? Na to pytanie odpowiedział właśnie Finn Jones – odtwórca roli tytułowej, Iron Fista alias Danny’ego Randa.

Iron Fist Finn Jones o porażce i anulowaniu serialu

Serial doczekał się tylko dwóch serii, co jak na standardy Netfliksa można uznać za porażkę. Zebrał zasadniczo negatywne recenzje (zaledwie 20 proc. pozytywnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes dla sezonu 1.). Nie był też hitem wśród subskrybentów. W październiku 2018 r. Netflix oficjalnie anulował emisję “Iron Fist”, pomimo że Marvel chciał podtrzymać odcinkową produkcję przy życiu. Później nie udało się też przenieść serialu na platformę Disney+.

Finn Jones wziął udział w podcaście o nazwie Geekscape, gdzie opowiedział o klapie, jaką odniósł “Iron Fist”. Gwiazdor ma swoją teorię, dlaczego projekt nie doczekał się więcej niż dwóch serii:

— Myślę, że pierwszy sezon postawił przed nami wiele wyzwań na poziomie kreatywnym. Chyba nie spełnił oczekiwań fanów. Problemem był harmonogram zdjęć, konflikty w tym obrębie. Prace nad sezonem były przyspieszone, bo wkrótce później kręciliśmy “The Defenders”. Aktorzy byli niewolnikami harmonogramu, w ustalonym terminie trzeba było nakręcić trzynaście odcinków. Niestety, nie mieliśmy czasu na to, by zrobić to zgodnie z oczekiwaniami, a chciano od nas kozackiego, wspaniałego serialu o tematyce kung-fu oraz sztuk walki. Serial nie wypalił z powodu czasowych ograniczeń i złego rozplanowania.

Według Finna Jonesa ekipa realizująca “Iron Fist” wyciągnęła wnioski z porażki pierwszego sezonu i mocno starała się nad ulepszeniem serii drugiej, ale Netflix nie dał projektowi szansę rozwinąć skrzydeł. “To nami wstrząsnęło. Serial mógł się rozwinąć, szkoda, że do tego nie doszło”, dodaje 34-latek.

Niejako kontynuacją “Iron Fist” był inny serial Marvela “The Defenders”.

W “Iron Fist” grali między innymi Jessica Henwick, Jessica Stroup, Ramón Rodríguez i Rosario Dawson. Jones jest znany także jako Sir Loras Tyrell z serialowej “Gry o tron”. Pojawił się również w filmach “Gdy sen nie nadchodzi”, “Leatherface” oraz “Droga bez powrotu 5: Krwawe granice”.

Previous Article
Pukając do drzwi Zwiastun

Bautista i Groff w zwiastunie thrillera "Pukając do drzwi"

Next Article
Noc oczyszczenia 6 Frank Grillo

"Noc oczyszczenia 6": Frank Grillo powróci jako Leo Barnes?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share