Joaquin Phoenix na pierwszym zdjęciu z “Jokera 2”. Wystartowały zdjęcia

Joker: Folie à deux
Joker: Folie à deux – Joaquin Phoenix na nowym zdjęciu / Foto: Twitter.com/Fandango; Bron, DC Entert., Warner Bros.

Reżyser Todd Phillips podzielił się w sieci pierwszym oficjalnym zdjęciem z drugiej części “Jokera”. To najnowsze spojrzenie na postać tytułowego bohatera, którego gra Joaquin Phoenix. Rola w “jedynce” przyniosła mu upragnionego Oscara. Czy powrót do roli niezrównoważonego Arthura Flecka okaże się podobnym sukcesem?

Joker: Folie à deux – zdjęcie z planu. Ruszyła produkcja

Phillips zamieścił fotografię z Phoeniksem na Instagramie, gdzie zdobyła ona dotąd 180 tys. polubień. Jej podpis sugeruje, że prace nad kontynuacją oficjalnie wystartowały wraz z dniem 10 grudnia 2022. Zdjęcie przedstawia Joaquina Phoeniksa jako Flecka, który jest golony przez innego mężczyznę. Tytuł sequela to “Joker: Folie à deux”. Phillips wraca na stanowisku reżysera, jest też scenarzystą widowiska.

Zdjęcia kręcone są w Nowym Jorku i Los Angeles; na razie nie wiemy, jak długo potrwa okres produkcji. Wyznaczono za to datę premiery i jest ona dość odległa – widzowie zobaczą “Jokera 2” dopiero 4 października 2024 roku. Obsada sequela konsekwentnie rośnie. Poza Phoeniksem jako Arthurem Fleckiem w “Folie à deux” zobaczymy również: piosenkarkę Lady Gagę jako Harley Quinn, Zazie Beetz jako Sophie Dumon, Brendana Gleesona, Catherine Keener, Jacoba Loflanda oraz Harry’ego Lawteya.

W sequelu “Jokera” ma pojawić się wątek muzyczny; sugerowano nawet, że będzie to… musical. Ponoć w filmie pomieszane zostaną gatunki i style filmowe. Całość ma przypominać z jednej strony “Taksówkarza”, a z drugiej – “Króla komedii” (oba filmy nakręcił Scorsese; w obu gra Robert De Niro). Folie à deux – francuskojęzyczny zwrot z tytułu – odnosi się do terminu z zakresu psychiatrii i oznacza stan, w którym osoba przebywająca z chorym zaczyna bezkrytycznie oceniać jego paranoję. To tak zwany obłęd udzielony lub indukowany.

Producentem kontynuacji “Jokera” jest Todd Phillips, a autorem zdjęć – Lawrence Sher (nominowany do Oscara za pracę przy pierwszej części). “Jedynka” sprzed trzech lat zarobiła w notowaniach box office’u ponad 1,1 mld dolarów.

Previous Article
Red One J.K. Simmons

J.K. Simmons trenuje z The Rockiem do roli... Świętego Mikołaja

Next Article
Taylor Swift debiutuje jako reżyserka

Taylor Swift wyreżyseruje swój pierwszy film pełnometrażowy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share