Nominowana do Oscara aktorka dołącza do obsady “Balleriny”

Ballerina Catalina Sandino Moreno
Catalina Sandino Moreno i Benicio del Toro, 2008 / Foto: Wikimedia Commons

Kolumbijska aktorka Catalina Sandino Moreno dołączyła do obsady nadchodzącego filmu sensacyjnego “Ballerina”, gdzie będzie partnerować Anie de Armas, Keanu Reevesowi i Anjelice Huston. Sandino Moreno ma na koncie nominację do Oscara za swoją kreację w dramacie kryminalnym “Maria łaski pełna” (2004).

Ballerina Catalina Sandino Moreno w filmie akcji u boku Any de Armas

Catalina Sandino Moreno ma za sobą nie lada wyczyn. Była pierwszą Kolumbijką i zaledwie drugą aktorką z Ameryki Południowej, której udało się wywalczyć wyróżnienie od Akademii Filmowej (w tym przypadku – nominację do Oscara). W Berlinie jej poruszający występ nagrodzono Srebrnym Niedźwiedziem. Aktorka kontynuuje pracę za granicą od lat i niedawno pojawiła się chociażby w thrillerze “Barbarians” u boku Toma Cullena i znanego z “Sex Education” Connora Swindellsa.

Teraz 41-latka wyrusza do Czech. W Pradze kręcone są bowiem materiały do powstającego filmu akcji “Ballerina”, w którym Kolumbijka zagrzała sobie miejsce. Sandino Moreno dopiero co podpisała kontrakt na występ w “Ballerinie” – jeszcze nie ujawniono, jaką postać zagra w filmie.

Gwiazdą superprodukcji jest, oczywiście, Ana de Armas. Pochodząca z Hawany gwiazda wciela się w rolę tytułową – gra balerinę o imieniu Rooney, która jest jednocześnie młodą płatną zabójczynią, szukającą zemsty na ludziach odpowiedzialnych za śmierć jej rodziny. Film jest spin-offem serii “John Wick” i Keanu Reeves pojawi się w nim w tej właśnie roli. Obsadę uzupełniają Anjelica Huston, Ian McShane i Lance Reddick (“Resident Evil: Remedium”).

W ostatnich miesiącach kariera Cataliny Sandino Moreno nabrała dodatkowego rozpędu. Ma ona wystąpić również w “Silent Night” – pierwszym amerykańskim filmie akcji Johna Woo od blisko dekady. W tym samym projekcie grają Joel Kinnaman i Kid Cudi.

Premiera “Balleriny” nie została jeszcze wyznaczona; na razie projekt wciąż znajduje się na etapie kręcenia zdjęć.

Previous Article
Krzyk 6 Melissa Barrera

Melissa Barrera o "Krzyku 6": "Będzie sto razy krwawszy niż część piąta"

Next Article
Uznany za niewinnego Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal zagra w remake'u filmu "Uznany za niewinnego" z Fordem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share