Wystartowały zdjęcia do niemego filmu akcji Johna Woo. W roli głównej Joel Kinnaman

Silent Night John Woo
Silent Night John Woo rozpoczął prace przy nowym filmie akcji / Foto: Wikimedia Commons

Jesienią ubiegłego roku po raz pierwszy poinformowano o planach stworzenia niemego filmu akcji – podano, że reżyserem będzie John Woo. Właśnie rozpoczął się okres zdjęciowy. Tytuł to “Silent Night”, w roli głównej występuje Joel Kinnaman.

Silent Night John Woo rozpoczął prace przy niemym filmie akcji

“Silent Night” będzie pierwszym amerykańskim filmem Johna Woo od paru dekad oraz pierwszym dziełem kręconym poza granicami Azji od 2003 roku. Widowisko pochodzącego z Chin reżysera pomyślane zostało jako “żywiołowe, głośne kino akcji, w którym nie pada ani jedno słowo”. Na scenariusz nie złożyły się kwestie dialogowe, a obsadzony w roli głównej Joel Kinnaman będzie grał bardziej ciałem niż głosem.

Skrypt przygotował Robert Lynn, w oparciu o własny pomysł. Bohater “Silent Night” to ojciec, który próbując pomścić śmierć syna, poznaje mroczny, kryminalny półświatek. Jak nie trudno zgadnąć, rolę główną zagra w filmie Joel Kinnaman, ale obecnie nie są znane nazwiska innych aktorów.

Pierwszy dzień zdjęciowy przypadł na 7 marca, kiedy do sieci trafiła zakulisowa fotografia przedstawiająca Johna Woo. Na swoim profilu w serwisie Instagram reżyser wyjawił, że materiały są kręcone w stolicy Meksyku, operatorem kamery jest Sharone Meir (“Whiplash”), a scenografem – Grant Armstrong. W realizację filmu zaangażowane są wytwórnie Thunder Road Pictures oraz Gusana.

Producentami “Silent Night” są Basil Iwanyk (“Sicario”), Christian Mercuri, Erica Lee i Lori Tilkin. Wszyscy maczali palce przy serii “John Wick” z udziałem Keanu Reevesa.

Do najbardziej znanych przedsięwzięć Johna Woo należą powstałe w USA “Mission: Impossible 2” (z Tomem Cruise’em), “Bez twarzy” (z Nicolasem Cage’em) oraz “Nieuchwytny cel” (z Van Damme’em). Filmografię Joela Kinnamana zamyka ubiegłoroczny serial “For All Mankind”.

Previous Article
Darth Vader w serialu Obi-Wan Kenobi

Darth Vader wyrasta z odmętów mroku: pierwsze spojrzenie na postać Christensena w serialu "Obi-Wan Kenobi"

Next Article
Monstrous Christina Ricci

Christina Ricci w horrorze "Monstrous". Zwiastun i data premiery filmu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share