Jake Gyllenhaal zagra w remake’u filmu “Uznany za niewinnego” z Fordem

Uznany za niewinnego Jake Gyllenhaal
Uznany za niewinnego – Jake Gyllenhaal w obsadzie serialu? / Foto: Wikimedia Comm.

Jake Gyllenhaal (“Ambulans”) prawdopodobnie wystąpi w serialu “Presumed Innocent”, który będzie odcinkową odpowiedzią na kultowy film “Uznany za niewinnego” z 1990 roku. Trwają negocjacje w sprawie roli gwiazdora, który znany jest przecież z kinowych hitów i superprodukcji.

Uznany za niewinnego Jake Gyllenhaal pojawi się w nowej wersji filmu z Harrisonem Fordem

Serial miałby powstać na kanwie powieści Scotta Turowa, która ukazała się w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Była to historia cenionego prokuratora oskarżanego o zamordowanie asystentki. Mężczyzna miał z nią bowiem romans. Rolę prawnika ma zagrać, oczywiście, Jake Gyllenhaal.

Adaptacja materiału książkowego powstała już trzydzieści dwa lata temu. Mowa o filmie “Uznany za niewinnego” w reżyserii Alana J. Pakuly, gdzie jako Rozat “Rusty” Sabich pojawił się Harrison Ford. Obsadę uzupełniali Raúl Juliá, Brian Dennehy i Bonnie Bedelia. Obraz został pozytywnie oceniony przez krytyków i zarobił ponad 220 mln dolarów w kinach.

Serial został zamówiony do realizacji już w lutym tego roku. Adaptacją zajmie się David E. Kelley, który jest guru amerykańskiej telewizji, odpowiedzialnym za takie seriale jak “Boston Public”, “Ally McBeal”, “Orły z Bostonu” czy “Kancelaria adwokacka”. “Presumed Innocent” w domyśle również ma pojawić się na ekranach telewizyjnych – nie na platformie streamingowej – co może dziwić, bo Gyllenhaal nigdy nie był aktorem wiązanym z małym ekranem.

Jednocześnie niektóre źródła sugerują, że “Presumed…” to produkcja Apple TV+. Na razie żadnych informacji na temat miejsca emisji nie udało się zweryfikować ostatecznie. Producentami wykonawczymi będą Kelley, Matthew Tinker, Rachel Rusch Rich, Gyllenhaal i J.J. Abrams (“Zagubieni”, “Star Trek”).

Gyllenhaala widzieliśmy niedawno w dramacie “Winni” Antoine’a Fuqua oraz w kryminale “Ambulans” Michaela Baya. Wkrótce ukazać powinien się remake “Wykidajła” (oryg. “Road House”), gdzie Gyllenhaal gra byłego zawodnika mieszanych sztuk walki.

Previous Article
Ballerina Catalina Sandino Moreno

Nominowana do Oscara aktorka dołącza do obsady "Balleriny"

Next Article
Cudotwórcy Sezon 4 Zwiastun

Zwiastun 4. sezonu "Cudotwórców". Radcliffe kontra postapokalipsa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share