Jake Gyllenhaal zagra w remake’u filmu “Uznany za niewinnego” z Fordem

Uznany za niewinnego Jake Gyllenhaal
Uznany za niewinnego – Jake Gyllenhaal w obsadzie serialu? / Foto: Wikimedia Comm.

Jake Gyllenhaal (“Ambulans”) prawdopodobnie wystąpi w serialu “Presumed Innocent”, który będzie odcinkową odpowiedzią na kultowy film “Uznany za niewinnego” z 1990 roku. Trwają negocjacje w sprawie roli gwiazdora, który znany jest przecież z kinowych hitów i superprodukcji.

Uznany za niewinnego Jake Gyllenhaal pojawi się w nowej wersji filmu z Harrisonem Fordem

Serial miałby powstać na kanwie powieści Scotta Turowa, która ukazała się w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Była to historia cenionego prokuratora oskarżanego o zamordowanie asystentki. Mężczyzna miał z nią bowiem romans. Rolę prawnika ma zagrać, oczywiście, Jake Gyllenhaal.

Adaptacja materiału książkowego powstała już trzydzieści dwa lata temu. Mowa o filmie “Uznany za niewinnego” w reżyserii Alana J. Pakuly, gdzie jako Rozat “Rusty” Sabich pojawił się Harrison Ford. Obsadę uzupełniali Raúl Juliá, Brian Dennehy i Bonnie Bedelia. Obraz został pozytywnie oceniony przez krytyków i zarobił ponad 220 mln dolarów w kinach.

Serial został zamówiony do realizacji już w lutym tego roku. Adaptacją zajmie się David E. Kelley, który jest guru amerykańskiej telewizji, odpowiedzialnym za takie seriale jak “Boston Public”, “Ally McBeal”, “Orły z Bostonu” czy “Kancelaria adwokacka”. “Presumed Innocent” w domyśle również ma pojawić się na ekranach telewizyjnych – nie na platformie streamingowej – co może dziwić, bo Gyllenhaal nigdy nie był aktorem wiązanym z małym ekranem.

Jednocześnie niektóre źródła sugerują, że “Presumed…” to produkcja Apple TV+. Na razie żadnych informacji na temat miejsca emisji nie udało się zweryfikować ostatecznie. Producentami wykonawczymi będą Kelley, Matthew Tinker, Rachel Rusch Rich, Gyllenhaal i J.J. Abrams (“Zagubieni”, “Star Trek”).

Gyllenhaala widzieliśmy niedawno w dramacie “Winni” Antoine’a Fuqua oraz w kryminale “Ambulans” Michaela Baya. Wkrótce ukazać powinien się remake “Wykidajła” (oryg. “Road House”), gdzie Gyllenhaal gra byłego zawodnika mieszanych sztuk walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Ballerina Catalina Sandino Moreno

Nominowana do Oscara aktorka dołącza do obsady "Balleriny"

Next Article
Cudotwórcy Sezon 4 Zwiastun

Zwiastun 4. sezonu "Cudotwórców". Radcliffe kontra postapokalipsa

Related Posts
Total
1
Share