Natalie Portman krytykuje Kanye’ego Westa i nawołuje do walki z antysemityzmem

Natalie Portman
Natalie Portman – mocne słowa na Instagramie / Foto: Wikimedia Comm.

Na instagramowym profilu Natalie Portman pojawił się poruszający wpis, w którym nawołuje ona do miłości i zwalczania antysemityzmu. Co sprawiło, że media społecznościowe urodzonej w Jerozolimie aktorki stały się platformą do szerzenia pozytywnych przesłań? Czyja wypowiedź ze świata showbiznesu mogła wywołać w Portman taką reakcję?

Natalie Portman – emocjonalny post na Instagramie. “Antysemityzm łamie moje serce”

Natalie Portman zamieściła na Instagramie post, w którym wyraziła swoje przerażenie rosnącym w Hollywood antysemityzmem. Dotychczas zebrał on 137 tys. polubień – prawie o trzy czwarte więcej niż kilka niedawnych wpisów aktorki. Przeczytajcie treść postu:

— Widząc, jak ponownie na powierzchni pojawia się antysemityzm, czuję, że moje serce pęka na pół. Z nienawiścią należy walczyć, używając do tego nieograniczonej miłości dla siebie nawzajem. Chcę dziś wysłać dużo miłości innym Żydom. I chcę ją wysłać wszystkim, którzy stoją razem z nami w walce z tymi brutalnymi słowami, czynami. Słuchanie tego było bolesne i przerażające; jestem wdzięczna tym, którzy opowiadają się przeciwko antysemityzmowi i wszelkim formom rasizmu.

Post został skomentowany między innymi przez Julianne Moore, Amy Schumer, Kat Dennings czy Islę Fisher (oczywiście wszystkie komentarze były wspierające). Warto dodać, że Schumer również wypowiedziała się niedawno w podobnym tonie, zwracając uwagę, że jej przodkowie przeżyli Auschwitz, a ona sama jako nastolatka była prześladowana jako Żydówka.

Zdaje się, że wypowiedzi Portman i Schumer są bezpośrednią odpowiedzią na słowa, za które potępiany jest obecnie raper Kanye West. Wykonawca hitów “Heartless” i “FourFiveSeconds” pojawił się w programie kontrowersyjnego dziennikarza Aleksa Jonesa, gdzie uznał, że ludzie nie powinni zanadto krytykować nazistów, a i Adolf Hitler “miał w sobie dobro”. West pochwalił Hitlera jako kogoś, kto “wynalazł mikrofon i autostrady”; uznał, że są powody, by cenić go jako człowieka.

West w programie Jonesa sam nazwał siebie nazistą. Słowa rapera potępili publicznie między innymi Josh Gad, Howard Stern i Kylie Jenner.

Previous Article
The Last of Us Zwiastun serialu

Nowy zwiastun serialowego "The Last of Us"

Next Article
Niezniszczalni 4 Pokaz testowy

"Niezniszczalni 4" okażą się klapą? Miał miejsce fatalny pokaz testowy filmu

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share