Julianne Moore jako Mary Villiers w dramacie kostiumowym AMC i Sky

Julianne Moore jako Mary Villiers
Julianne Moore jako Mary Villiers – aktorka zagra w serialu kostiumowym z akcją w XVII wieku / Foto: Wikimedia Commons

Laureatka Oscara Julianne Moore (“Godziny”, “Motyl Still Alice”) wystąpi w serialu “Mary & George”, który powstanie na zlecenie stacji AMC i Sky. Będzie to ośmioodcinkowy serial kostiumowy o życiu Mary Villiers, która była matką Sir George’a Villiersa – faworyta królów Jakuba I i Karola I.

Julianne Moore jako Mary Villiers w serialu kostiumowym

Serial o hrabinie Buckingham znajduje się w fazie przygotowań. Julianne Moore gra, oczywiście, samą Mary, a akcja będzie toczyć się w XVII wieku w Anglii. Poznamy historię głównej bohaterki, która nakłania swojego atrakcyjnego syna George’a, aby ten uwiódł króla Jakuba I i stał się jego kochankiem, z całym dostępem do władzy. Za sprawą sprytnego planu Mary i George pławili się w luksusie i zyskali potężny majątek.

Prace na planie zdjęciowym wystartują w pierwszym kwartale 2023 roku. Producentką serialu będzie Liza Marshall, a reżyserią zajmie się Oliver Hermanus (twórca dramatu “Piękno” z 2011 roku). Premiera odbędzie się w przyszłym roku na antenie Sky w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech i Niemczech, a także na AMC w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Indiach.

Julianne Moore tak wypowiada się o swojej przyszłej roli: “Mary Villiers była kobietą, która za sprawą swoich działań stała się potężną i wpływową postacią w Londynie ery króla Jakuba. Stworzenie tej kreacji będzie onieśmielającym, ale też ekscytującym wyzwaniem.”

Julianne Moore, znana przede wszystkim z pracy filmowej i z wybitnych ról w takich produkcjach jak “Samotny mężczyzna”, “Daleko od nieba” czy “Big Lebowski”, ma na koncie jeszcze jeden serial telewizyjny, w którym grała główną rolę. Mowa o “Historii Lisey”, która powstała na motywach powieści Stephena Kinga. Na ekranie Moore partnerował Clive Owen.

Previous Article
Prawdziwe kłamstwa 2

Curtis chce nakręcić sequel "Prawdziwych kłamstw" ze Schwarzeneggerem

Next Article
Kapitan Ameryka 4 Harrison Ford

Harrison Ford jako Thaddeus Ross w filmie "Kapitan Ameryka 4"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share