Reżyser “Brokeback Mountain” nakręci filmową biografię Bruce’a Lee

Ang Lee nakręci biografię Bruce'a Lee
Ang Lee nakręci biografię Bruce’a Lee / Foto: YouTube

Dwukrotny laureat Oscara, Ang Lee, wyreżyseruje film biograficzny poświęcony legendzie kina – Bruce’owi Lee. Projekt powstanie dzięki należącej do koncernu Sony wytwórni 3000 Pictures, a rolę główną powierzono synowi reżysera – Masonowi Lee. Ma on za sobą kreacje w takich filmach jak “Lucy”, “Podmiejskie ptaki” czy “Kac Vegas w Bangkoku”.

Ang Lee nakręci biografię Bruce’a Lee. W roli głównej jego syn, Mason

Fabułę projektu opracuje Dan Futterman. Jest on aktorem i scenarzystą, który pojawił się w filmach “Nigdy więcej” oraz “Urbania. Miejskie legendy”, a na koncie ma skrypty do seriali “Terapia”, “Rdza” czy “The Looming Tower”. Napisał też scenariusze filmów “Foxcatcher” i “Capote” – oba nominowano do Oscara.

Bruce Lee był aktorem i mistrzem sztuk walki, który urodził się w San Francisco, ale był z pochodzenia Chińczykiem. Miał olbrzymi wpływ na popkulturę minionego stulecia, uważa się, że pomógł przełamać negatywne stereotypy na temat Azjatów w kinie amerykańskim, ponadto był niejako “mostem” łączącym Wschód i Zachód. Olbrzymią sławę zyskał też w Polsce, a filmy z jego udziałem – “Wściekłe pięści”, “Wejście smoka”, “Droga smoka” – uchodzą za legendarne.

Lee zmarł tragicznie w wieku zaledwie trzydziestu dwóch lat. Niedawna sekcja zwłok wykazała, że Lee prawdopodobnie zmarł z powodu hiponatremii. Śmierć wynikała z niedoboru sodu w organizmie gwiazdora, który nie wydalał przyjmowanych przez gwiazdora, olbrzymich ilości wody.

W oświadczeniu prasowym Ang Lee powiedział:

— Bruce Lee nigdy nie był w pełni akceptowany ani jako Amerykanin, ani jako Chińczyk. Był swego rodzaju “pomostem” między Wschodem a Zachodem; to on przedstawił chińskie kung fu światu. Był naukowcem sztuk walki, ikonicznym artystą, który zrewolucjonizował kino akcji i kino walk. Uważam, że muszę przytoczyć historię tego genialnego, wyjątkowego człowieka, który jednocześnie chciał przynależeć do innych (…), przekuł swoje marzenia w rzeczywistość i sukces.

Reżyser Ang Lee ma na koncie takie filmy jak “Życie Pi”, “Tajemnica Brokeback Mountain”, “Przyczajony tygrys, ukryty smok”, “Burza lodowa” oraz “Bliźniak”. U Lee swoje wczesne aktorskie kroki stawiali między innymi Michelle Williams, Kate Winslet, Jake Gyllenhaal, Heath Ledger czy Elijah Wood.

Wcześniejsze wersje scenariusza biografii przygotowali Jean Castelli, Alex Law, Mabel Cheung i Wells Tower. Obraz nie ma jeszcze oficjalnego tytułu.

Previous Article
Transfusion Sam Worthington

Sam Worthington nie do poznania. Zwiastun kryminału "Transfusion"

Next Article
Piękny poranek Zwiastun

"Piękny poranek" z Léą Seydoux - zwiastun i data premiery

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share