Reżyser “Brokeback Mountain” nakręci filmową biografię Bruce’a Lee

Ang Lee nakręci biografię Bruce'a Lee
Ang Lee nakręci biografię Bruce’a Lee / Foto: YouTube

Dwukrotny laureat Oscara, Ang Lee, wyreżyseruje film biograficzny poświęcony legendzie kina – Bruce’owi Lee. Projekt powstanie dzięki należącej do koncernu Sony wytwórni 3000 Pictures, a rolę główną powierzono synowi reżysera – Masonowi Lee. Ma on za sobą kreacje w takich filmach jak “Lucy”, “Podmiejskie ptaki” czy “Kac Vegas w Bangkoku”.

Ang Lee nakręci biografię Bruce’a Lee. W roli głównej jego syn, Mason

Fabułę projektu opracuje Dan Futterman. Jest on aktorem i scenarzystą, który pojawił się w filmach “Nigdy więcej” oraz “Urbania. Miejskie legendy”, a na koncie ma skrypty do seriali “Terapia”, “Rdza” czy “The Looming Tower”. Napisał też scenariusze filmów “Foxcatcher” i “Capote” – oba nominowano do Oscara.

Bruce Lee był aktorem i mistrzem sztuk walki, który urodził się w San Francisco, ale był z pochodzenia Chińczykiem. Miał olbrzymi wpływ na popkulturę minionego stulecia, uważa się, że pomógł przełamać negatywne stereotypy na temat Azjatów w kinie amerykańskim, ponadto był niejako “mostem” łączącym Wschód i Zachód. Olbrzymią sławę zyskał też w Polsce, a filmy z jego udziałem – “Wściekłe pięści”, “Wejście smoka”, “Droga smoka” – uchodzą za legendarne.

Lee zmarł tragicznie w wieku zaledwie trzydziestu dwóch lat. Niedawna sekcja zwłok wykazała, że Lee prawdopodobnie zmarł z powodu hiponatremii. Śmierć wynikała z niedoboru sodu w organizmie gwiazdora, który nie wydalał przyjmowanych przez gwiazdora, olbrzymich ilości wody.

W oświadczeniu prasowym Ang Lee powiedział:

— Bruce Lee nigdy nie był w pełni akceptowany ani jako Amerykanin, ani jako Chińczyk. Był swego rodzaju “pomostem” między Wschodem a Zachodem; to on przedstawił chińskie kung fu światu. Był naukowcem sztuk walki, ikonicznym artystą, który zrewolucjonizował kino akcji i kino walk. Uważam, że muszę przytoczyć historię tego genialnego, wyjątkowego człowieka, który jednocześnie chciał przynależeć do innych (…), przekuł swoje marzenia w rzeczywistość i sukces.

Reżyser Ang Lee ma na koncie takie filmy jak “Życie Pi”, “Tajemnica Brokeback Mountain”, “Przyczajony tygrys, ukryty smok”, “Burza lodowa” oraz “Bliźniak”. U Lee swoje wczesne aktorskie kroki stawiali między innymi Michelle Williams, Kate Winslet, Jake Gyllenhaal, Heath Ledger czy Elijah Wood.

Wcześniejsze wersje scenariusza biografii przygotowali Jean Castelli, Alex Law, Mabel Cheung i Wells Tower. Obraz nie ma jeszcze oficjalnego tytułu.

Previous Article
Transfusion Sam Worthington

Sam Worthington nie do poznania. Zwiastun kryminału "Transfusion"

Next Article
Piękny poranek Zwiastun

"Piękny poranek" z Léą Seydoux - zwiastun i data premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share