Nagradzany dramat “Matecznik” już od piątku w kinach

Matecznik Zwiastun
Matecznik Zwiastun, data premiery / Foto: Galapagos, Harine Films

“Matecznik” to głośny debiut Grzegorza Mołdy; dramat obyczajowy, który ubiegał się o Złote Lwy podczas tegorocznego Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. Produkcja z udziałem Michała Zielińskiego oraz Agnieszki Kryst już w ten piątek trafi na ekrany polskich kin.

Matecznik Zwiastun i data premiery filmu

Oficjalny opis fabuły filmu:

— Warunkowo zwolniony z poprawczaka nastoletni Karol, przebywa w mieszkaniu treningowym. Objęty dozorem elektronicznym rozpoczyna swoje życie na nowo. W codziennym “treningu życia” może liczyć na pomoc Marty. Relacja między nimi pogłębia się i stwarza szansę na coś więcej. Z czasem lekcje Marty stają się coraz bardziej niekonwencjonalne, a relacja z Karolem przeradza się w dwuznaczną więź. (źródło: Galapagos Films)

Film “Matecznik” został bardzo pozytywnie przyjęty na festiwalu Nowe Horyzonty, a pokazano go również na estońskim festiwalu Black Nights oraz w Gdyni, podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Obraz powstał dzięki wytwórni Harine Films we współpracy z Telewizją Polską oraz przy dofinansowaniu od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dystrybucją w kinach zajmie się Galapagos.

W obsadzie znajdują się Michał Zieliński, Agnieszka Kryst, Wioletta Kopańska i Marcin Cecko. Scenariusz to wspólne dzieło Grzegorza Mołdy oraz Moniki Powalisz (“Belfer”). Mołda pracował wcześniej przy filmach “Zadra” i “Koniec widzenia”. Premiera w kinach – 2 grudnia 2022.

Źródło: Galapagos Films – materiały nadesłane

Previous Article
Albert Pyun nie żyje

Albert Pyun nie żyje. Zmarł legendarny reżyser kina klasy "B", twórca "Cyborga"

Next Article
Bambi bohaterem horroru

Bambi żądny krwi – powstanie horrorowa wersja disnejowskiego klasyku

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share