Premiera kinowa: film dokumentalny “Superheroes” o wojnie w Ukrainie

Superheroes Film dokumentalny
Superheroes Film dokumentalny od dziś w kinach / Foto: Sonovision, T-Mobile, Canal+, PiSF

Dziś na ekranach kin debiutuje wyjątkowy film dokumentalny – “Superheroes”. Nie, wbrew tytułowi nie jest to nowa odsłona uniwersum kinowego Marvela. Projekt w reżyserii Szymona Gonery opowiada o ofiarach wojny ukraińsko-rosyjskiej i o pomocy niesionej Ukraińcom. Film wprowadza na duże ekrany Sonovision.

Superheroes Film dokumentalny o wojnie w Ukrainie – premiera w kinach

Film w reżyserii Szymona Gonery to wzruszający pełnometrażowy materiał dokumentalny pełen empatii, szczerości i determinacji, w walce o lepsze jutro. Przedstawia niezwykłe historie ludzi zmagających się z codziennym okrucieństwem wojny w Ukrainie. To w szczególności historie uchodźców próbujących wydostać się z atakowanego kraju, jak i historie ich sąsiadów – Polaków, którzy w akcie dobroci bohatersko im pomagają. Zdjęcia do filmu powstały w ciągu kilku miesięcy, w 2022 roku na terenie: Polski, Ukrainy oraz Francji. Film jest inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszej planety. Uczy współczuć oraz ofiarować pomoc, dla tych którzy nagle znaleźli się w ogromnej potrzebie i sytuacji zagrożenia życia. Od lutego 2022 roku skala zaangażowania indywidualnych osób, Polek i Polaków w pomoc dla Ukrainy zaskoczyła wszystkich. Wartość materialna różnych form wsparcia przekroczyła miliardy złotych. Film dokumentalny “Superheroes” podkreśla siłę pojedynczych jednostek, które zjednoczone, w nadzwyczajnej sytuacji są w stanie zmienić świat. (oficjalny opis filmu – Sonovision)

Akcja dokumentu dzieje się między innymi w Buczy, Odessie, Stryjnie, Irpieniu czy Lwowie. Producentką “Superheroes” jest Anita Dąbrowska, obraz był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz T-Mobile. Za koprodukcję odpowiada Canal+.

Reżyser i scenarzysta Szymon Gonera to twórca między innymi melodramatu “Huśtawka” (2010) z Wojciechem Zielińskim. Jego krótki metraż “W kawałkach” (2019) brał udział w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Fabularnych podczas festiwalu “Młodzi i Film”.

Film “Superheroes” miał swoją uroczystą premierę 16 listopada w Warszawie – wydarzenie poprowadził Michał Piróg. Sprzedaż z biletów na film ma zostać przekazana na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny Ukraińcom.

Źródło: Sonovision – materiały nadesłane

Previous Article
The Walking Dead: Dead City Zwiastun

Spin-off "The Walking Dead" otrzymał zwiastun. Kiedy premiera?

Next Article
Thomas Jane

Thomas Jane krytykuje influencerów i zjawisko cancel culture

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share