Christina Aguilera będzie bohaterką filmu dokumentalnego od Time Studios

Christina Aguilera Film dokumentalny
Christina Aguilera Film dokumentalny z premierą w 2023 r. / Foto: instagram.com/xtina

Time Studios przygotuje wraz z wytwórnią Roc Nation filmowy dokument poświęcony jednej z ikon amerykańskiej sceny muzycznej – jest nią Christina Aguilera. Sześciokrotna laureatka nagród Grammy będzie bohaterką pełnometrażowego filmu dokumentalnego, który ma stanowić intymny wgląd w jej życie.

Christina Aguilera Film dokumentalny poświęcony artystce w przygotowaniu

W filmie przyjrzymy się nieznanej stronie Christiny Aguilery, poznamy wydarzenia z jej życia, w tym doświadczenia z czasów młodości, gdy debiutowała w showbiznesie, a także na nowo odkryjemy Aguilerę jako międzynarodową ikonę muzyczną, cenioną za niezwykły głos. Na dokument złożą się niewidziane wcześniej materiały i sceny zakulisowe, będzie to film o Aguilerze-artystce scenicznej, ale też matce i feministce.

Twórcy skupią się między innymi na wątku wokalistki, która walczy o wolność i swobodę artystyczną w branży muzyki pop. Produkcja dokumentu ruszyła około osiemnaście miesięcy temu. Ekipa filmowa podróżowała wraz z Aguilerą, biorąc udział w koncertach, wydarzeniach muzycznych, ale też towarzysząc jej w życiu prywatnym.

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy projekt ukaże się na Netfliksie, w HBO Max, na Amazon Prime Video czy na innej platformie streamingowej. Możliwa jest też dystrybucja kinowa w USA.

Reżyserką niezatytułowanego jeszcze filmu będzie Ting Poo, na której dokument “Val” z ubiegłego roku spłynął deszcz nagród i nominacji. Film o życiu aktora Vala Kilmera został wyróżniony między innymi na festiwalu w Cannes; nominowano go też do Satelity. Poo uznaje Aguilerę za jedną z najbardziej inspirujących piosenkarek na współczesnej scenie muzycznej i nazywa ją “ikoną”.

Będzie to drugie wspólne przedsięwzięcie Time Studios i Roc Nation. Pierwszym był miniserial poświęcony Megan Thee Stallion. Producentami wykonawczymi są Ting Poo, Alexa Conway, Lori York, Sarah Francus, Desiree Perez, Ian Orefice i Loren Hammonds.

Hammonds, która zarządza działem filmów dokumentalnych w Times Studios, powiedziała: “Christina to artystka, której nie da się naśladować. Naprawdę jest obdarzona jednym z najlepszych głosów na świecie. Nastał idealny moment na to, by została opowiedziana jej historia. Czujemy się zaszczyceni, że wybrała właśnie nasze studio jako swojego partnera przy dokumencie. Jej prawda nareszcie zostanie opowiedziana światu.”

Christina Aguilera ma na koncie blisko 230 prestiżowych nagród i uchodzi za jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek swojego pokolenia. Sprzedaż jej wydawnictw szacuje się na 75 mln egzemplarzy. Ostatni album studyjny piosenkarki, “Aguilera”, ukazał się w tym roku i zdobył łącznie siedem nominacji do nagród Latin Grammy.

Previous Article
Snoop Dogg

Snoop Dogg bohaterem filmu biograficznego od studia Universal

Next Article
John Wick 4 Zwiastun

"John Wick 4" - zwiastun filmu akcji z Keanu Reevesem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share