Ben Stiller wspiera Ukraińców podczas wojny. Aktor właśnie przebywa w Polsce

Ben Stiller w Polsce
Ben Stiller w Polsce / Foto: instagram.com/refugees

Ukraińców podczas wojny wsparli już między innymi Sean Penn, Ashton Kutcher i Mila Kunis. Teraz do tego grona dołącza kolejny hollywoodzki gwiazdor. Ben Stiller przebywa obecnie w Polsce i zapowiedział, że chce wykazać się solidarnością z ofiarami wojny. Aktor chce promować działania humanitarne i stanowczo sprzeciwia się agresji Rosjan.

Ben Stiller w Polsce. Gwiazdor wspiera Ukraińców podczas wojny

Ben Stiller odwiedził Polskę wraz z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców. Na oficjalnym profilu zarówno aktora, jak i UNHCR w serwisie Instagram pojawił się wpis napisany przez 56-latka:

— Właśnie przybyłem do Polski, by spotkać się z rodzinami, których życie zostało rozdarte za sprawą wojny w Ukrainie. Miliony ludzi zmuszono do opuszczenia domów – w ponad dziewięćdziesięciu procentach przypadków są to kobiety i dzieci. Jestem tu, by się uczyć; by dzielić się historiami, które pokazują, jak wojna wpłynęła na ludzi, ale też, by wzywać do solidarności. Mam nadzieję, że też będziecie dzielić się wsparciem dla ludzi, których zmuszono do ucieczki. Każdy ma prawo do bezpieczeństwa.

Gwiazdor pojawił się w pobliżu Medyki, przy granicy z Ukrainą, gdzie poznał rodziny uchodźcze, które przybyły do Polski. W weekend hollywoodzki aktor widziany był też na lwowskim rynku. W tym samym mieście w maju zjawiła się także Angelina Jolie, która od lat zaangażowana jest w pomoc humanitarną. Jolie wsparła wolontariuszy, którzy udzielają pomocy pokrzywdzonym przez wojnę.

Wiadomo, że Stiller przebywa w Rzeszowie i nawiązał współpracę z pracownikami magazynu, który przekazuje najpotrzebniejsze materiały uchodźcom ukraińskim w Polsce.

W lutym do Polski przybył Sean Penn, który uczestniczył w pracach przy filmie dokumentalnym o wojnie w Ukrainie. Później wsparcie Ukraińcom okazali między innymi Mila Kunis, Ashton Kutcher, Scott Adkins, Ryan Reynolds, Hayden Panettiere, Arnold Schwarzenegger i Blake Lively.

Previous Article
Holland Michigan Nicole Kidman

Nicole Kidman gwiazdą hitchcockowskiego thrillera "Holland, Michigan"

Next Article
Jason Blum

Jason Blum o reboocie "Koszmaru z ulicy Wiązów": "Namówię Englunda do współpracy"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share