Willem Dafoe znów straci kontakt z rzeczywistością. Zwiastun filmu “Inside”

Inside Willem Dafoe
Inside Willem Dafoe w zwiastunie filmu / Foto: Universal, Focus Features, Bord Cadre, Private View

Willem Dafoe jest gwiazdą nadchodzącego horroru psychologicznego “Inside”. Aktor, który za sprawą swojej aparycji zdaniem wielu stworzony jest do grania w straszakach, pojawi się w nowej produkcji Vasilisa Katsoupisa, nagradzanego dokumentalisty. Zobaczcie oficjalny zwiastun “Inside”.

Inside Willem Dafoe gwiazdą psychologicznego horroru

“Inside” opowie historię niejakiego Nemo (w tej roli Willem Dafoe) – złodzieja dzieł sztuki. Mężczyzna zostaje uwięziony w luksusowym nowojorskim apartamencie po tym, jak plan kradzieży okazuje się niewypałem. Mieszkania nie da się opuścić. Nemo musi wykorzystać swoją przebiegłość, by przetrwać w tej nietypowej sytuacji. W takiej roli jeszcze Dafoe nie widzieliśmy. Czy dobrze sprawdzi się jako kryminalista obdarzony wyszukanym gustem artystycznym? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Premierę filmu zaplanowano na 10 marca 2023 roku, a dystrybucją zajmą się Focus Features (w USA i Kanadzie) oraz Universal Pictures (na arenie międzynarodowej). Poza Willemem Dafoe w filmie grają także Gene Bervoets, Eliza Stuyck i Josia Krug. Reżyseruje Vasilis Katsoupis na podstawie scenariusza autorstwa Bena Hopkinsa (“Dziewięć żywotów Tomasza Katza”). Producentami są Marcos Kantis, Giorgos Karnavas, Konstantinos Kontovrakis i Dries Phlypo.

“Inside” to koprodukcja Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemec, Grecji i Szwajcarii. Będzie to horror psychologiczny; wygląda na to, że ma to być kolejny film, w którym bohater Dafoe powoli popada w obłęd. Ostatnio aktor znakomicie wypadł w podobnej roli w świetnie ocenionym przez krytyków “Lighthouse”.

“Inside” to film zrealizowany z wyczuciem i adoracją sztuki. Wykorzystano w nim dzieła między innymi takich artystów jak Egon Schiele, Lynn Chadwick, David Horvitz czy Maurizio Cattelan.

Dorobek Willema Dafoe zamyka western Waltera Hilla “Łowca głów” (w osadzie również Christoph Waltz i Benjamin Bratt).

Previous Article
Gary Oldman

Gary Oldman żegna się z aktorstwem: "Nie chcę grać w filmach do osiemdziesiątki"

Next Article
Spike Lee

Spike Lee przygotuje serial Amazon Studios o szkoleniu amerykańskich żołnierzy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share