Spike Lee przygotuje serial Amazon Studios o szkoleniu amerykańskich żołnierzy

Spike Lee
Spike Lee szykuje serial dla Amazona / Foto: Wikimedia Comm.

Reżyser i scenarzysta Spike Lee – twórca oscarowego filmu “Czarne bractwo. BlacKkKlansman” – będzie producentem nowego serialu powstającego dla Amazon Studios. Projekt będzie opowiadał o życiu przyszłych żołnierzy w obiekcie szkoleniowym United States Army.

Spike Lee opowie o szkoleniu żołnierzy United States Army w serialu Amazona

Będzie to serial inicjacyjny o dorastaniu (ang. coming-of-age story), osadzony w świecie armii i szkolenia przywódczego ROTC. Pod nazwą “ROTC” kryje się Reserve Officers Traning Corps – Korpus Szkolenia Oficerów Rezerwy armii amerykańskiej. Spike Lee ma zająć stanowisko reżysera oraz producenta wykonawczego.

Scenariusz projektu, który nie ma obecnie oficjalnego tytułu, przygotują Jalysa Conway (“9-1-1: Teksas”) oraz Rebecca Murga (“Swagger”, “Patriotas”). Obie panie służyły w wojsku i były żołnierkami. Akcja serialu będzie toczyła się w ośrodku szkolenionym pewnego prestiżowego uniwersytetu militarnego. Bohaterami będą przyszli żołnierze, którzy zdobywają się na maksymalne poświęcenie w imię patriotycznych wartości.

Murga i Conway przyznały, że w serialu przytoczone zostaną historie z ich życia oraz ich własne doświadczenia. Conway należała w przeszłości do United States Air Force – Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. W dorobku scenarzystki znajdują się fabuły do odcinków “Chirurgów” i “9-1-1: Tekas”. Murga przygotowuje scenariusz serialu Apple TV+ “Swagger”, jednocześnie poświęcając się wspomnianemu, wojskowemu serialowi Amazona.

Reżyserią i produkcją serialu zajmie się Spike Lee, były twórca teledysków, który zrobił zawrotną karierę w Hollywood jako filmowiec. Dorobek Lee zasilają takie tytuły jak “Malcolm X” (1992), “Autobus” (1996), “25. godzina” (2002), “Oldboy. Zemsta jest cierpliwa” (2013) czy “Czarne bractwo. BlacKkKlansman” (2018). Lee został wyróżniony Honorowym Oscarem za całokształt osiągnięć jako reżyser.

Previous Article
Inside Willem Dafoe

Willem Dafoe znów straci kontakt z rzeczywistością. Zwiastun filmu "Inside"

Next Article
Avalon

Serial z Neve Campbell został skasowany przed premierą

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share