Willem Dafoe znów straci kontakt z rzeczywistością. Zwiastun filmu “Inside”

Inside Willem Dafoe
Inside Willem Dafoe w zwiastunie filmu / Foto: Universal, Focus Features, Bord Cadre, Private View

Willem Dafoe jest gwiazdą nadchodzącego horroru psychologicznego “Inside”. Aktor, który za sprawą swojej aparycji zdaniem wielu stworzony jest do grania w straszakach, pojawi się w nowej produkcji Vasilisa Katsoupisa, nagradzanego dokumentalisty. Zobaczcie oficjalny zwiastun “Inside”.

Inside Willem Dafoe gwiazdą psychologicznego horroru

“Inside” opowie historię niejakiego Nemo (w tej roli Willem Dafoe) – złodzieja dzieł sztuki. Mężczyzna zostaje uwięziony w luksusowym nowojorskim apartamencie po tym, jak plan kradzieży okazuje się niewypałem. Mieszkania nie da się opuścić. Nemo musi wykorzystać swoją przebiegłość, by przetrwać w tej nietypowej sytuacji. W takiej roli jeszcze Dafoe nie widzieliśmy. Czy dobrze sprawdzi się jako kryminalista obdarzony wyszukanym gustem artystycznym? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Premierę filmu zaplanowano na 10 marca 2023 roku, a dystrybucją zajmą się Focus Features (w USA i Kanadzie) oraz Universal Pictures (na arenie międzynarodowej). Poza Willemem Dafoe w filmie grają także Gene Bervoets, Eliza Stuyck i Josia Krug. Reżyseruje Vasilis Katsoupis na podstawie scenariusza autorstwa Bena Hopkinsa (“Dziewięć żywotów Tomasza Katza”). Producentami są Marcos Kantis, Giorgos Karnavas, Konstantinos Kontovrakis i Dries Phlypo.

“Inside” to koprodukcja Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemec, Grecji i Szwajcarii. Będzie to horror psychologiczny; wygląda na to, że ma to być kolejny film, w którym bohater Dafoe powoli popada w obłęd. Ostatnio aktor znakomicie wypadł w podobnej roli w świetnie ocenionym przez krytyków “Lighthouse”.

“Inside” to film zrealizowany z wyczuciem i adoracją sztuki. Wykorzystano w nim dzieła między innymi takich artystów jak Egon Schiele, Lynn Chadwick, David Horvitz czy Maurizio Cattelan.

Dorobek Willema Dafoe zamyka western Waltera Hilla “Łowca głów” (w osadzie również Christoph Waltz i Benjamin Bratt).

Previous Article
Gary Oldman

Gary Oldman żegna się z aktorstwem: "Nie chcę grać w filmach do osiemdziesiątki"

Next Article
Spike Lee

Spike Lee przygotuje serial Amazon Studios o szkoleniu amerykańskich żołnierzy

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share