“Constantine 2” dużo krwawszy od “jedynki”? Tak sugeruje reżyser

Constantine 2
Constantine 2 – nowe wieści o filmie / Foto: Warner Bros.

We wrześniu ogłoszono, że film superbohaterski “Constantine” z 2005 roku doczeka się kontynuacji. Powróci w niej odtwórca roli tytułowej – Keanu Reeves. Wiadomo też, że na stanowisku reżyserskim ponownie zasiądzie Francis Lawrence. Zapowiada on, że sequel dostanie dużo “soczystszą” kategorię wiekową od organizacji MPA.

Constantine 2 – reżyser będzie walczył o kategorię wiekową “R”

W rozmowie z serwisem “The Wrap” Francis Lawrence powiedział, że choć jest zadowolony z “Constantine’a”, miał trochę inne plany na ten projekt:

— Pierwszy “Constantine” był w założeniu kręcony jako film z kategorią wiekową PG-13 – tego oczekiwali ludzie z Warner Bros. Jednak komisja cenzorska przyznała nam potem mocną “R-kę”, uznając film za intensywny. Żałowałem, że nakręciliśmy film z kategorią R, który tak naprawdę był filmem z kategorią PG-13. Chętnie nakręciłbym film straszniejszy i brutalniejszy.

Tym razem Lawrence chce, by sequel był już pełnoprawnym filmem z kategorią wiekową R. “Myślę, że właśnie tego chcieli fani tej postaci, od samego początku”, dodaje reżyser. “Nie chcieli rozrzedzonej wersji PG-13, która udawała ‘R-kę’.”

Ponoć w “Constantinie 2” postać głównego bohatera ma być o wiele bardziej sarkastyczna i dowcipna, ale w mroczny sposób. O planach na sequel Lawrence informował już w 2011 roku, a w 2012 Guillermo del Toro miał nakręcić film “Justice League Dark” z udziałem między innymi Johna Constantine’a (nie doszedł on do skutku). Dopiero we wrześniu 2022 kontynuacja uzyskała oficjalnie zielone światło na realizację.

Projekt “Constantine 2” będzie reżyserowany przez Lawrence’a dla studia Warner Bros. Scenariusz napisał Akiva Goldsman, a producentami będą Goldsman, J. J. Abrams i Hannah Minghella. Data premiery jest obecnie nieznana.

W oryginalnym filmie z 2005 roku grali też Tilda Swinton, Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Peter Stormare i Djimon Hounsou. Był to hit kinowy, który zarobił ponad 230 mln dolarów dookoła świata.

Previous Article
Imperium światła Zwiastun

"Imperium światła" - zwiastun melodramatu z Colman i Firthem

Next Article
Czerwony stan 2

Powstanie sequel "Czerwonego stanu" Kevina Smitha

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share