Ruszyły prace nad filmem “Gran Turismo” z Harbourem i Bloomem

Gran Turismo Ruszyły zdjęcia
Gran Turismo Ruszyły zdjęcia do adaptacji znanej gry / Foto: “Gran Turismo 7”; “NRGeek” – kanał na YouTubie

Wystartowała produkcja filmu sportowego “Gran Turismo” z Davidem Harbourem i Orlando Bloomem. Będzie to adaptacja serii wyścigowych gier symulacyjnych od studia Polyphony Digital i Sony. Reżyseruje Neill Blomkamp, twórca kultowego “Dystryktu 9”.

Gran Turismo Ruszyły zdjęcia do filmu adaptującego słynną grę

Na Twitterze pojawił się post studia Sony, z którego wynika, że na planie filmu padł już pierwszy klaps. Tweet zdobył sporo polubień, co może świadczyć, że widzowie z niecierpliwością wypatrują adaptacji gry. Zamieszczone zdjęcie jest bardzo dosłowne – przedstawia klaps filmowy na tle samochodów wyścigowych.

W obsadzie filmowego “Gran Turismo” znajdują się gwiazdor “Stranger Things” David Harbour, znany z “Władcy Pierścieni” Orlando Bloom, Djimon Hounsou, Josha Stradowski, Thomas Kretschmann, Archie Madekwe, Darren Barnet, Daniel Puig oraz wokalistka Spice Girls, Geri Halliwell-Horner.

Zdjęcia do filmu wystartowały oficjalnie na Węgrzech; na razie nie wiadomo, do kiedy potrwają. Sama adaptacja ma premierę zaplanowaną na 11 sierpnia 2023 roku; światową dystrybucją zajmie się Sony Pictures. Reżyseruje wspomniany Neill Blomkamp, filmowiec pochodzenia południowoafrykańskiego.

Neill Blomkamp jako reżyser wykorzystuje w filmach technikę cinéma vérité, połączoną z naturalistycznymi i fotorealistycznymi efektami CGI. Scenariusz jego “Dystryktu 9” był nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. W 2009 roku Blomkamp został umieszczony na liście stu najbardziej wpływowych ludzi świata według magazynu “Time”.

Seria gier “Gran Turismo” ukazuje się na rynku nieprzerwanie od 1997 roku. Powstało łącznie czternaście gier i od lat 90. sprzedano ponad 80 mln egzemplarzy. Twórcą “Gran Turismo” jest Kazunori Yamauchi, który nie jest jednak zaangażowany w postanie adaptacji filmowej.

Previous Article
Stepdude

Reżyser biografii Weird Ala nakręci komedię dla studia Sony

Next Article
Andrzej Piaseczny Wesołych świąt

Andrzej Piaseczny w filmowym teledysku promującym "Święta inaczej"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share