Nowe nazwisko w obsadzie serialowej “Diuny”

Dune: The Sisterhood Travis Fimmel
Dune: The Sisterhood Travis Fimmel w obsadzie serialu HBO Max / Foto: Wikimedia Comm.

Rośnie obsada serialu “Dune: The Sisterhood”. Aktorską załogę projektu HBO Max zasiliło właśnie kolejne nazwisko – to Travis Fimmel, aktor australijskiego pochodzenia, który od lat pracuje w USA. Jest znany z seriali “Wikingowie” oraz “Wychowane przez wilki”, a także z filmu “Warcraft: Początek”.

Dune: The Sisterhood Travis Fimmel dołącza do obsady serialu

Serial HBO będzie toczył się dziesięć tysięcy lat przed zdarzeniami znanymi z ubiegłorocznej “Diuny” Denisa Villeneuve’a. Travis Fimmel wcieli się w postać imieniem Desmond Hart. Będzie to charyzmatyczny żołnierz o zagadkowej przeszłości, który chce zdobyć zaufanie Cesarza za wszelką cenę – nawet kosztem czyjejś krzywdy.

W serialu Fimmelowi towarzyszyć będą: Emily Watson, Shirley Henderson, Indira Varma, Aoife Hinds, Shalom Brune-Franklin, Sarah-Sofie Boussnina, Chloe Lea oraz Faoileann Cunningham. Dwie pierwsze aktorki grają siostry Harkonnen.

Johan Renck, który współpracował już z HBO przy serialu “Czarnobyl”, pełni funkcję producenta wykonawczego i reżysera. Oczywiście scenariusz serialu bazuje na prozie Franka Herberta. Postaciami centralnymi w serialu zostaną kobiety – członkinie zakonu Bene Gesserit. Do tajemniczego stowarzyszenia należały tak kultowe bohaterki serii “Diuna”, jak Lady Jessika czy Gaius Helena Mohiam. Jednym z wątków w serialu może być ten ogniskujący się wokół czarownic, które chcą zapanować nad wszechświatem.

Serial przygotowuje HBO we współpracy z wytwórnią Legendary Television.

Druga filmowa “Diuna” z Timothée’em Chalametem i Rebeccą Ferguson ukaże się na ekranach kin pod koniec listopada przyszłego roku. Premiery “The Sisterhood” nadal nie ujawniono.

Previous Article
Gears of War Dave Bautista

Ryan Reynolds i Dave Bautista gwiazdami "Gears of War" na Netfliksie?

Next Article
Sean Penn

Sean Penn z wizytą u Zełeńskiego. Podarował mu swojego Oscara

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share