Premiera na Netfliksie: “Wendell i Wild” Jordana Peele’a

Wendell i Wild Premiera
Wendell i Wild Premiera Netflixa / Foto: Netflix, Monkey Paw

Już pojutrze, 28 października, na Netfliksie zadebiutuje film animowany “Wendell i Wild”. Obraz ze scenariuszem Jordana Peele’a i Claya McLeoda Chapmana to doskonała propozycja na seans przed halloween – historia podstępnych demonów, które chcą wrócić ze swego wymiaru na Ziemię i przyprawić niejednego człowieka o dreszcze.

Wendell i Wild Premiera animacji na Netflixie

Tytułowi bohaterowie, Wendell (Keegan-Michael Key) i Wild (Jordan Peele), to przebiegłe demony, które zawierają pakt z trzynastoletnią Kat Elliot – zbuntowaną dziewczynką i fanką punk rocka. W ten sposób będą mogły przedostać się do świata żywych. To, czego Kat chce w zamian, prowadzi do szeregu zabawnych i mrożących krew w żyłach jednocześnie sytuacji.

Kat zagrała Lyric Ross, a w obsadzie głosowej filmu znajdują się również Angela Bassett, Ving Rhames, James Hong, Tamara Smart i Ramona Young. Projekt powstał przy współpracy Netfliksa z wytwórnią Jordana Peele’a Monkeypaw Productions. Peele jest twórcą takich horrorów jak “Uciekaj!” czy “Nie”.

Film wyreżyserował Henry Selick. Można powiedzieć, że okazał się on idealnym wyborem na twórcę kreskówki o takiej tematyce; w przeszłości pracował bowiem przy klasykach “Koralina i tajemnicze drzwi” i przede wszystkim “Miasteczko Halloween”. Drugi z wymienionych filmów uchodzi za seans obowiązkowy na święto duchów.

Premiera “Wendella i Wilda” na Netfliksie odbędzie się 28 października. Film pokazano już na Międzynarodowym Festiwalu w Toronto 11 września i obecnie utrzymuje on wynik 84 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes.

Previous Article
The Guardians of the Galaxy Holiday Special Zwiastun

Strażnicy Galaktyki świętują Boże Narodzenie wraz z Kevinem Baconem

Next Article
The Iron Claw Zac Efron

"The Iron Claw": Zac Efron nie do poznania w roli wrestlera

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share